חמאס: לא תהיה עסקת שבויים בתמורה להקלות לתושבי עזה

בכיר התנועה איסמעיל רדוואן אמר שעל ישראל להבין שעסקה לא תתקיים לפני שישוחררו אסירי עסקת שליט שנכלאו מחדש.ואילו בכיר חמאס ח'ליל אלחיה אמר כי "נושא חילופי השבויים הוא במסלול אחד, והסרת המצור היא במסלול אחר"
דנה בן שמעון
30 ביוני 2018
12:34

בחמאס דוחים את הדיווחים על עסקת חילופי שבויים אפשרית בתמורה להקלות שיינתנו לתושבי רצועת עזה. בכיר חמאס אסמאעיל רדוואן אמר אתמול (שישי) בראיון לערוץ אלקודס של התנועה, שישראל צריכה להבין שעסקה לא תתקיים לפני שישוחררו אסירי עסקת שליט שנכלאו מחדש, וציין שהיא מנסה להפריח בלוני ניסוי כדי לראות מהי תגובת הארגון.

"ישראל יודעת מה אנחנו דורשים ועליה להתחייב לתנאים אלה. אין רצינות מצד ישראל בעניין עסקה לחילופי שבויים. ביום שבו ישראל תיענה לתנאים שלנו, ההתנגדות תהיה מוכנה לעסקה", אמר רדוואן.

בדומה אמר בכיר חמאס ח'ליל אלחיה, כי "נושא חילופי השבויים הוא במסלול אחד, והסרת המצור היא במסלול אחר."

אתמול הודיע שמחה גולדין, אביו של סגן הדר גולדין שגופתו מוחזקת על ידי חמאס, כי המשפחה לא תיקח חלק באירוע האזכרה הממלכתי לחללי מבצע צוק איתן, שיתקיים ביום שלישי הקרוב בהר הרצל.״אנחנו פשוט לא יכולים להמשיך וליישר קו ולנהוג כאילו הכל כשורה, כשמנגד הממשלה, והעומד בראשה בנימין נתניהו, אינם לוקחים אחריות אלא פשוט מתחמקים ממנה", אמר גולדין אתמול במהלך עצרת התצפית מול ההפגנות בגבול עזה, המתקיימת מדי שבוע מזה כחודשיים. "משפחת גולדין לא יכולה להגיע ולהשתתף באזכרה הממלכתית כשראש הממשלה אינו עומד בהבטחות שלו כלפינו להחזיר את הדר״, אמר.

לאה גולדין אמרה לכאן חדשות: "אנחנו עובדים חזק לקראת משלחת של האיחוד האירופי בשבוע הקרוב. זה שינוי הפרדיגמה שהמדינה צריכה לעשות - אין סיוע הומניטרי בלי לדאוג לכללים הומניטריים בסיסיים".


לפני חודש דרשו לאה ושמחה גולדין מהממשלה לנצל את המגעים לגיבושו של הסכם לשיקום עזה, בשיתוף מצרים וארצות הברית, כדי להשיב לישראל את בנם, גופתו של סמ"ר אורון שאול, ואת האזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סאייד. "זו ההזדמנות - צריך ליזום, עכשיו! זה הזמן וזה המקום ואין תירוצים", אמרה לאה גולדין אז. המשפחה אף עתרה פעמיים לבג"ץ כדי שהקבינט יישם את החלטותיו ויפסיק מחוות הומניטריות עד החזרת הישראלים.