רוחאני
צילום: אי-פי

נתניהו: "הפיגוע האיראני בצרפת סוכל לא במקרה"

ראש הממשלה התייחס הערב למעצר הגורמים האיראנים באירופה. הפיגוע שתכנן דיפלומט איראני בווינה כוון נגד כינוס של ארגון אופזיציוני למשטר האייתולות. פרסום סיכול הפיגוע מסייע לישראל במאמץ נגד איראן
גילי כהן
04 ביולי 2018
21:36

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (רביעי) לסיכול הפיגוע האיראני בצרפת, ואמר כי "הפיגוע סוכל, ולא במקרה". נתניהו, שנאם בטקס לציון 70 שנה לפריצה לכלא עכו, אמר כי "בשבוע שנשיא איראן נפגש עם מנהיגים באירופה כדי לנסות להתגבר על משטר הסנקציות, היא מתכננת פיגוע על אדמת טרור על אדמת צרפת". נתניהו ביקר את המגעים שמנהלות מדינות אירופה עם איראן, וקרא: "הפסיקו לממן את המשטר שמארגן פעולות טרור נגדכם. די לפייסנות והרפיסות מול איראן".

פרסום פרטי תכנון הפיגוע של איראן בכנס אופוזיציה איראנים באירופה, מסייע מאוד לישראל במאמצה להשחיר את פני טהראן. בפרט, הפרסום מסייע לישראל להדגיש את המשך הפעילות האלימה של איראן, על אף התחייבויותיה הבינלאומיות. בעבר ישראל התגאתה שסייעה לסכל פיגועים באירופה.

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר היום כי ארצו תעמוד נחושה אל מול האיומים האמריקניים להפחית לאפס את מכירות הנפט שלה. בביקורו בווינה אמר רוחאני כי האמריקנים מדברים בלי לשקול היטב את מילותיהם והדבר מלמד שהם לא מביאים בחשבון את ההשלכות להצהרות שלהם. בפגישה עם ראש הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) אמר רוחאני כי ארצו תשקול צעדיה אם לא תקבל הטבות מההישארות בהסכם הגרעין, אחרי פרישת ארצות הברית.