טראמפ ושי בפגישה בבינג'ין
צילום: אי-פי

ממשל טראמפ יטיל מכסים חדשים על סין ב-200 מיליארד דולר

מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין מחריפה. וושינגטון הודיעה כי המכסים יכללו בין השאר מאות מוצרי מזון, טבק, פחם וכימיקלים. בשבוע שעבר הודיעה סין כי תטיל מכסים ב-34 מיליארד דולר על ייבוא מוצרים אמריקניים. סין: המהלך יביא להרס הסחר בין המדינות
סוכנויות הידיעות
11 ביולי 2018
07:16

ממשל טראמפ הודיע הלילה (רביעי) שיטיל מכסים חדשים נוספים על יבוא סחורות מסין בשווי 200 מיליארד דולר. בין אלפי הסחורות כלולים בין השאר מאות מוצרי מזון וכן מוצרי טבק, פחם, כימיקלים, מוצרי עץ ואלומיניום, ביגוד, מזון לכלבים וחתולים ומוצרי אלקטרוניקה.

במשך יותר משנה ממשל טראמפ עודד בסבלנות את סין לסגת מהתנהגותה הלא הגונה, לפתוח את השוק ולפעול בתחרות אמיתית, אמר נציג הסחר האמריקני רוברט לייטיזר בהודעתו על הכוונה להטיל מכסים. במקום להיענות לדאגותינו הלגיטימיות סין החריפה את צעדיה נגד סחורות אמריקניות. אין הצדקה לצעד כזה.

במשרד המסחר הסיני אמרו בתגובה כי המכסים החדשים אינם מתקבלים על הדעת ובייג'ינג תצטרך להגיב לצעדים אלו של וושינגטון. עוזר שר המסחר הסיני, לי צ'נגאנג אמר כי מדיניות "מידה כנגד מידה" שבה נוקטת ארצות הברית תביא בסופו של דבר להרס הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

בשבוע שעבר הודיעה סין כי בכוונתה להטיל מכסים בסך 34 מילארד דולרים על ייבוא סחורות אמריקניות. המהלך הגיע בעקבות הודעת וושינגטון כי תטיל מכסים בשווי זהה על יבוא סחורות סיניות החל מאותו היום.