חפש
Languages
השר לביטחון פנים גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיק בזק: השר ארדן ייקרא למסור עדות בפרשה

ארדן יצטרך לקחת בחשבון כי ייתכן שבידי החוקרים ישנן הקלטות שלו. עוד דווח כי ועדת ההיתרים במשרד המבקר בוחנת את מימון הייצוג המשפטי לנתניהו בתיקים שבהם הוא נחקר
מרדכי גילת
21 ביולי 2018
00:39

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שהיה מנכ"ל משרד התקשורת, ייקרא להעיד בתיק בזק בימים הקרובים - כך פורסם בחדשות השבוע בכאן 11. ארדן יצטרך לקחת בחשבון כי ייתכן שבידי החוקרים ישנן הקלטות שלו.


בתוך כך דווח בחדשות השבוע כי ועדת ההיתרים במשרד המבקר בוחנת את מימון הייצוג המשפטי לראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים שבהם הוא נחקר. עו"ד שחר בן מאיר עתר לפסילת פרופסור אביעד הכהן מהוועדה בשל היותו הפרשן המשפטי של "ישראל היום" שנקשר בתיק 2000, פרשת נתניהו-מוזס.

לפני כחודש וחצי דווח בכאן 11 כי אורכן המצטבר של ההקלטות שהעביר עד המדינה ניר חפץ למשטרה בתיק בזק מגיע לכדי עשרות שעות שיחה. מדובר בכמות גדולה מאוד של מידע שאתגרה את גורמי האכיפה, ועל מנת להאזין לכל ההקלטות, לתמלל אותן ולעבד את המידע - נדרשה עבודה של שבועות.


ההקלטות מצטרפות להקלטות בעייתיות במיוחד עבור שאול אלוביץ' בשיחות עם מנכ"ל וואלה, שבהן הוא נשמע מתאר לכאורה את שיטת השוחד כפי שהוא רואה אותה. את ההקלטות שנאגרו הסתיר חפץ במקום שבו המשטרה לא הייתה יכולה לתפוס אותן טרם חתימת ההסכם.

בחודש אפריל פורסם כי צוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 4000 בחן שימוש בניתוחים סטטיסטיים, המראים כי הסיקור שלו באתר וואלה לא היה מוטה בתקופה הנחקרת. קו ההגנה מבוסס בין השאר על ניתוחים סטטיסטיים של גופים עיתונאיים, בהם של אתר העין השביעית, קרן התחקירים וגלובס. הניתוחים הללו הראו, כי לא הייתה הטיית סיקור מובהקת לטובתו של ראש הממשלה בתקופה הנחקרת.