ג'רמי קורבין
צילום: אי-פי

בכיר ב"לייבור" לכאן חדשות: ציפיתי לתמיכה מישראל

המפלגה הבריטית סוערת בשבוע האחרון בשל התנגדות צמרת המפלגה להכניס למצע שלה את ההתנגדות לאנטישמיות בהגדרתה המורחבת על פי סטנדרטים בינלאומיים, ולא רק בהגדרה מצומצמת. ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי ישראל עוקבת בדאגה אחרי התגברות האנטישמיות באירופה ובכלל זה בבריטניה
עמיחי שטיין
24 ביולי 2018
16:03

מפלגת הלייבור בבריטניה סוערת בשבוע האחרון בשל התנגדות צמרת המפלגה - ובראשה ג'רמי קורבין שהואשם לא פעם באמירות אנטישמיות - להכניס למצע שלה את ההתנגדות לאנטישמיות בהגדרתה המורחבת על פי סטנדררטים בינלאומיים ולא רק בהגדרה מצומצמת. בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' דווח כי מישראל לא התקבלה כל תגובה רשמית לנושא.

חבר פרלמנט בכיר במפלגה, מראשי הדורשים לכלול את ההגדרה הרחבה, אמר לכאן חדשות: "אני יודע שיהודים בכל רחבי העולם מודאגים ממה שקורה במפלגת הלייבור מבחינת האנטישמיות, והייתי מצפה לשמוע קולות זהים גם מישראל – לא משנה מה שהם חושבים על המדיניות שלנו. למרות שלפעמים אנחנו לא תומכים במדיניות של ממשלת ישראל, ואנחנו מבקרים את הממשלה, אבל הייתי מצפה שאלה בישראל ירגישו אותו דבר כמו שאנחנו מרגישים".

עוד אמר חבר הפרלמנט כי הוא מופתע מכך שהעניין לא זכה לסיקור נרחב בישראל, וכי מה שקורה במפלגה הוא פשוט "נורא". ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי ישראל עוקבת בדאגה אחרי התגברות האנטישמיות באירופה ובכלל זה בבריטניה.