הוגשה הצהרת תובע נגד החשוד בפרשת הטרור היהודי

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות: ההצהרה הוגשה נגד החשוד היחיד שנותר במעצר, לקראת הגשת כתב אישום נגדו. בית המשפט האריך את מעצרו בחמישה ימים. אחד הנחקרים לכאן חדשות: "צעקו עליי וירקו לי בפרצוף"
כרמל דנגור
15 בינואר 2019
14:19
עודכן ב 14:58

כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שלישי) הצהרת תובע נגד החשוד היחיד שנותר במעצר בחשד למעורבות ברצח עאישה אראבי - פרשת הטרור היהודי. לפי בקשת המשטרה האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו בחמישה ימים. בימים הקרובים תגיש הפרקליטות נגד החשוד כתב אישום. אחד הנערים שנחקרו בפרשה אמר לכאן חדשות: "הרגשתי איומים, צעקו עליי וירקו לי בפרצוף. אני לא יודע איך הפלסטינית נהרגה, אף אחד לא הלך בשבת לזרוק אבן". 

עורך הדין עדי קידר, שמייצג את החשוד מטעם ארגון חוננו: "אני מאמין בהכרותי את המערכת שהיד רועדת. הראיה היחידה שקושרת את הלקוח שלנו היא ראיה בעייתית, וספק אם כתב אישום כזה צריך להיות מוגש בנסיבות הללו. אני מקווה מאוד שאין שיקולים זרים שמלווים את המערכת המשפטית במקרה כל כך חמור".

עורך הדין אמיר ברכה, שמייצג גם כן את החשוד: "בהצהרת התובע לא פורט סעיף העבירה שפורט עד כה בבקשות המעצר. אי לכך אנחנו מבינים שהיד לא קלה על ההדק, ובסופו של דבר נגיע לכתב אישום יותר דליל משהיה בבקשות המעצר שהוגשו עד כה".

בסוף השבוע שעבר שוחררו ארבעה מחמשת הנערים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח. בעניינו של החשוד אותו הוחלט להשאיר במעצר כתב השופט: "בעניינו של חשוד זה, עוצמת החשד היא גבוהה ביותר, העבירות המיוחסות לחשוד מקימות עילות מעצר מובהקות מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה". 

כמו כן, קבע השופט בהחלטתו כי ניכר שהיחידה החוקרת בשילוב עם שירות הביטחון הכללי מבצעים חקירה יסודית, רצינית, מאומצת, תוך ניסיון להגיע לחקר האמת. "לעת הזאת מצאתי כי היחידה החוקרת ניצלה כראוי את פרק הזמן בו החשוד נתון במעצר", כתב השופט.

בשבוע שעבר פשטה המשטרה על ישיבת "פרי הארץ" ברחלים, שבה לומדים חמשת הנערים. בארגון "חוננו", המספק שירות משפטי לנערים, מסרו כי "הכוחות מחלקים במקום זימונים לחקירה לכל תלמידי הישיבה, וזאת לאחר שכבר כ-30 תלמידים תושאלו ונחקרו על המקרה".