הגבול עם לבנון
צילום: אי-פי

צה"ל: הכוחות זיהו קרע בגדר הגבול עם לבנון - חשש למעבר אדם מישראל

כלי תקשורת בלבנון דיווחו שהאיש נשא עמו ארגז ומסמכים בעברית. באחד מכלי התקשורת במדינת הארזים דיווחו שהחשוד השליך את המסמכים ונמלט אחרי שהושמעו לעברו קריאות
רועי קייס, רובי המרשלג ומשה ברקוביץ'
15 בינואר 2019
20:15
עודכן ב 22:03

דובר צה"ל הודיע הערב (שלישי) כי כוחות הצבא זיהו קרע בגדר הגבול עם לבנון וסימנים המעידים על חשד לחצייה של אדם משטח ישראל ללבנון. "האירוע בבדיקה", נמסר. כלי תקשורת במדינת הארזים דיווחו מוקדם יותר כי אדם במדים של צה"ל, שנשא ארגז ומסמכים בעברית, נכנס לעמדה באזור הכפר עייתא א-שעב בדרום לבנון בגבול עם ישראל ונמלט.


על פי הדיווח, התקרית אירעה בשעה 15:30. הערוץ הלבנוני אל ג'דיד טען שהאיש הסתתר בשטח לבנון ומנגנון המודיעין של הצבא המקומי ניסה לאתרו. ברשת אל-מיאדין הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דווח כי צבא לבנון ואנשי חיזבאללה מחפשים אחר חשוד שנצפה באזור הגבול עם ישראל.

מקור ביטחוני בלבנון סתר את הדיווח כי החשוד היה לבוש במדי הצבא הישראלי ומסר לעיתון א-נהאר כי האדם שהתקרב לגדר היה לבוש בלבוש אזרחי. הגורם הביטחוני טען כי החשוד זרק שקית ואז ברח.

גורמי צבא בלבנון אמרו ל-LBC כי החיפושים עדיין נמשכים. לדבריהם, הוא לא היה חמוש ובמקום שבו הוא נצפה נמצאו ספר בעברית ובאנגלית, בגדים וציוד רפואי. ההסברה הקרבית של חיזבאללה דיווחה כי המנגנונים הרלוונטיים הבחינו באדם אלמוני באזור. עוד נאמר כי ככל הנראה מדובר בישראלי שחצה את הגדר האלקטרונית. כמו כן דווח בלבנון כי מסוקים של חיל האוויר חגים באזור. רשת אל-מיאדין הלבנונית דיווחה כי בארנק של האדם נמצא דרכון אמריקני. 

תגיות:
לבנון