צילום: פלאש 90

צבא לבנון: לכדנו את האיש שהסתנן מישראל לשטחנו השבוע

על פי צבא לבנון החשוד בהסתננות הוא קולין אמרי, בעל אזרחות אמריקנית. באחד הדיווחים במדינה נטען כי הוא יהודי. הוא נחקר כעת על ידי שירותי המודיעין. משרד החוץ האמריקני: "מכירים את הדיווח, ומחויבים לסייע לכל אזרח אמריקני מחוץ לארה"ב"
רועי קייס ועמיחי שטיין
17 בינואר 2019
16:05
עודכן ב 18:48

צבא לבנון הודיע היום (חמישי) רשמית כי עצר את האיש שהסתנן מישראל ללבנון ביום שלישי השבוע. בהודעה נאמר כי מדובר באדם בשם קולין אמרי, בעל אזרחות אמריקנית. באחד הדיווחים בלבנון נטען כי הוא יהודי. החשוד בהסתננות מישראל אותר באחת משכונות העיר צור והוא  נחקר כעת על ידי שירותי המודיעין של לבנון. 

הפרשה החלה ביום שלישי השבוע, אז הודיע דובר צה"ל כי אותר קרע בגדר המערכת בין שתי המדינות ובמקביל בלבנון דווח על אדם הלבוש מדי צה"ל שחצה את הגבול כשהוא נושא ארגז ומסמכים בעברית. מקור ביטחוני בלבנון סתר את הדיווח כי החשוד היה לבוש במדי הצבא הישראלי, ומסר לעיתון א-נהאר כי האדם שהתקרב לגדר היה לבוש בלבוש אזרחי. כעת, כאמור הודיע צבא לבנון כי האיש נתפס באזור צור.

ההסברה הקרבית של ארגון חיזבאללה פרסמה את תמונתו של אמרי בחנות נעלים, לפני שנעצר על ידי צבא לבנון. ממשרד החוץ האמריקני נמסר לכאן חדשות: "אנו מכירים את הדיווח על מעצר האזרח האמריקני. אנו לוקחים את המחוייבות לסייע לכל אזרח אמריקני מחוץ לארה"ב ומוכנים לעזור בעל דרך אפשרית".


תגיות:
לבנון