סער לכאן חדשות: "המתקפות של נתניהו מופרכות ושקריות"

השר לשעבר השיב למתקפה של ראש הממשלה נגדו: "מה שהיה כאן זה לא יותר מעלילה. מצער שהוא מנהל את הקמפיין האגרסיבי הזה". נתניהו שוחח עם פעילי ליכוד והבהיר: הדבר החשוב – שסער לא יגיע למקום הראשון בפריימריז
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
04 בפברואר 2019
20:19

הקרב הפוליטי בין בנימין נתניהו לגדעון סער מגיע לנקודת רתיחה לקראת הפריימריז. בשיחה עם כאן חדשות, אמר הערב (שני) השר לשעבר כי ההאשמות של ראש הממשלה, שלפיהן הוא פועל כדי למנוע ממנו להרכיב את הממשלה הבאה, הן "שקריות, מופרכות וחסרות שחר".


סער אמר: "כל מה שהיה כאן זה לא יותר מעלילה. מאוד מצער שראש הממשלה מנהל את הקמפיין האגרסיבי הזה כדי לפגוע במועמדותי שעות לפני פתיחת הקלפיות. הציבור הליכודי רוצה בבחירתי, ולא נותר לי אלא לסמוך על אנשי הליכוד, שהם גאים וחופשיים, שיצביעו לפי מה שטוב לתנועה ולמדינה ויבחרו בי מחר בחזרה לנבחרת של הליכוד".

ראש הממשלה קיים היום שיחות עם פעילים בליכוד לקראת הפריימריז, והבהיר להם כי הדבר החשוב ביותר מבחינתו – שסער לא יגיע למקום הראשון ברשימה. "אין לי בעיה שיגיע לחמישייה הראשונה, שימוקם שני או שלישי – רק לא ראשון", אמר להם נתניהו. הוא הסביר כי שר שמגיע למקום הראשון בפריימריז עלול לנסות לבצע פוטש, אך ייתכן כי הסיבה האמיתית מאחורי הבקשה היא שנתניהו יראה בכך הצבעת אי-אמון בו.


בינתיים, בשטח הליכוד נרשם זעם גדול על נתניהו. שרים בכירים וח"כים מהמפלגה מתחו ביקורת על המתקפה של נתניהו נגד סער, וטענו כי הניסיון לפגוע בסער דווקא מחזק אותו – על חשבונם. גם בנו של נתניהו יאיר יצא נגד סער, וכתב ברשתות החברתיות כי הוא רקם מזימה ביחד עם הנשיא ריבלין למנוע מאביו להרכיב את הממשלה אחרי הבחירות.