סקר כאן חדשות

סקר כאן חדשות: איחוד של גנץ ולפיד יוביל לתיקו עם נתניהו

במקרה של איחוד בין גנץ ולפיד תקבל המפלגה 35 מנדטים ותהיה בשיוויון עם הליכוד. הצטרפות של גבי אשכנזי תביא לחוסן לישראל 28 מושבים. לו היו הבחירות מתקיימות היום היה הליכוד מתחזק ל-32 מושבים. גנץ שומר על כוחו. העבודה ממשיכה להתרסק. כמעט מחצית מהציבור מאמין לגדעון סער במאבקו מול ראש הממשלה
יואב קרקובסקי
06 בפברואר 2019
20:17

במקרה של רשימה מאוחדת בין חוסן לישראל ויש עתיד בראשותו של בני גנץ, יווצר תיקו של 35 מנדטים בין המפלגה ובין הליכוד. כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 ושביצע מכון דיירקט פולס. במצב כזה מתרסקת מפלגת העבודה ומתדרדרת עד ל-4 מנדטים.


לו היו הבחירות מתקיימות היום הייתה מתחזקת מפלגת השלטון ומקבלת 32 מנדטים. הסקר שבוצע בקרב 718 נדגמים מעניק לחוסן לישראל 22 מנדטים. ויש עתיד מתחזקת מעט מהסקר הקודם ושבה לקבל 11 מנדטים.

הימין החדש של בנט ושקד נחלש מעט ויורד ל-7 מנדטים. תע"ל של אחמד טיבי זוכה לאותו מספר מושבים. העבודה בראשות אבי גבאי ממשיכה לצנוח ומקבלת 6 מנדטים בלבד, כמו יהדות התורה והרשימה המשותפת.

בשבוע שבו התמנה הרב רפי פרץ ליו"ר הבית היהודי, מקבלת בסקר רשימה משותפת עם האיחוד הלאומי 5 מנדטים. כך גם ש"ס וישראל ביתנו. מרצ וכולנו נוגעות באחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד. כמו בסקר הקודם, גם בסקר הנוכחי לא עוברות התנועה בראשות ציפי לבני וגשר של אורלי לוי אבקסיס את אחוז החסימה. כך גם זהות של משה פייגלין, מגן של גל הירש, עוצמה יהודית של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר וארץ חדשה של אלדד יניב. 

הצטרפות של אורלי לוי אבקסיס ומפלגת גשר לרשימתו של בני גנץ מגדילה את כוחה של חוסן לישראל ל-25 מנדטים. במקרה כזה יש עתיד נשארת על 9 מנדטים והעבודה מצטמקת ל-5. בתרחיש זה יזכה הליכוד ל-33 מושבים בכנסת הבאה.  

מהסקר עולה כי גם מקרה של תיקו בין הליכוד וחוסן לישראל לא ישנה את מצב הגושים. גוש הימין-חרדים נשאר ביתרון עם 65 מנדטים – וגוש המרכז-שמאל עם 47 בלבד. גם אם נוסיף אליו את המפלגות הערביות, לא נוצרת כאן תמונת ניצחון לרמטכ"ל לשעבר. בכל התרחישים נע גוש הימין בין 63 ל-65 מנדטים. גוש המרכז בין 33 ל-35 מנדטים וגוש השמאל מקבל בין 20 ל-23 מנדטים בלבד.

הסקר בדק גם את מידת האמון שרוחש הציבור לגרסאותיהם של ראש הממשלה ושל השר לשעבר גדעון סער בשאלה האם חותר סער תחת נתניהו ומתכנן להקים ממשלה במקומו. כמעט מחצית מהציבור, 47%, מאמינים לאמירתו של סער כי לא תכנן להפיל את ראש הממשלה. רק כ-29% מאמינים לגרסתו של נתניהו. בקרב מצביעי ליכוד התמונה שונה ושני שלישים – כ-63% - מאמינים דווקא לנתניהו. פחות מעשרה אחוזים דבקים בגרסת סער.