אורי אנסבכר

השב"כ: רצח אורי אנסבכר בוצע ממניע לאומני

בהודעת שירות הביטחון הכללי נמסר כי המניע לרצח הצעירה בירושלים עולה מחקירתו של החשוד עראפת ארפאעיה מחברון, ששיחזר את הרצח. נתניהו ביקר את בני משפחת הנרצחת ועדכן אותם
רועי שרון
10 בפברואר 2019
20:09

השב"כ קבע הערב (ראשון) כי רצח הצעירה אורי אנסבכר בירושלים בוצע ממניע לאומני. בהודעת השב"כ נמסר כי הקביעה לגבי המניע מאחורי הרצח עולה מחקירתו של החשוד, עראפת ארפאעיה מחברון. עוד נמסר מהשב"כ כי "במהלך חקירתו שיחזר ארפעיה את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה". חקירתו נמשכת ושאר פרטי החקירה נמצאים תחת צו איסור פרטים.


במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר יחד עם רעייתו בבית משפחת אנסבכר, ועדכן אותם על קביעת השב"כ. "המזכיר הצבאי העביר לי פתק שמחקירת השב"כ עולה שהמניע היה לאומני. זה כמובן לא מפתיע", אמר נתניהו.

הלילה כוחות צה"ל מיפו את ביתו של ערפאיה, ונבחנת האפשרות שהוא ייהרס. החשוד ברצח שהה בישראל באופן בלתי חוקי. אמש פרסם שב"כ פרטים חדשים מהחקירה, שמהם עולה כי ביום חמישי בבוקר ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין, ועשה את דרכו לכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף אותה ורצח אותה.

הוא נעצר בלילה שבין שישי לשבת באזור רמאללה, בפעילות משותפת של הימ"מ, השב"כ וצה"ל. החוקרים עלו על עקבותיו לאחר ניתוח של ממצאים פורנזיים בזירת הרצח וממצאים מנתיחת הגופה. במהלך מעצרו של הפלסטיני סמוך למסגד באל-בירה שבאזור רמאללה, התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לתושבים במקום.