אשר פרג' בבית המשפט

בית המשפט הרשיע ברצח את אשר פרג', בן ה-80 ששרף את האחות טובה קררו

פרג' טען לאי שפיות אך השופטים קבעו כי לא התקיימה בו מחלת נפש וכי הבין את הפסול במעשיו ואת תכליתם. הרצח אירע במרפאת קופת חולים כללית בחולון לפני כשנתיים. פרג' טען מצבו הרפואי הידרדר בעקבות חיסון נגד שפעת שעשתה לו קררו
רום ליאור
05 במרץ 2019
13:48

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) ברצח את אשר פרג׳, בן 80, שהצית את האחות טובה קררו במרפאת קופת חולים כללית בחולון לפני כשנתיים. בהכרעת הדין קבעו השופטים כי ״לא התקיימה בנאשם מחלת נפש במובן הדרוש לסייג אי השפיות וכי התסמינים הנפשיים לא היו בעלי אופי פסיכוטי ששללו ממנו להבין את הפסול במעשיו. הנאשם הבין את מעשיו ואת תכליתם״.


מכתב האישום שהוגש נגדו עלה כי פרג' נהג לפקוד רבות את קופת החולים ובהמשך טען כי מצבו הידרדר בעקבות חיסון נגד שפעת שעשתה לו קררו. במהלך משפטו פרג' טען לאי שפיות, בניסיון לחמוק מעונש מאחורי הסורגים. עם זאת, בידי המדינה הייתה חוות דעת פסיכיאטרית, שקבעה כי הוא אחראי למעשיו.

"חיכינו ליום הזה הרבה זמן, שנתיים ארוכות מדי עבורנו", אמרה בתה של קררו, נופר. "צדק כבר לא יהיה בסיפור הזה, כי שום עונש לא יחזיר לנו את אמא שלנו, אבל המינימום זה קבלת עונש מקסימלי. מעבר לסיפור האישי שלנו, הענישה כאן שולחת מסר לכל עובדי ועובדות מערכת הבריאות, שיידעו שאין סלחנות כלפי אלימות. יש גבולות שלא חוצים".


סנגורו של פרג', עו"ד דוד מועלם, מסר אחרי ההרשעה: "מדובר באדם שהגיע לגיל מבוגר, ולטענתנו התפתחה אצלו מחלת נפש קשה מאוד. הוא סבל מכאבים ושייך אותם בדמיונו למנוחה. הוא היה בטוח שהמנוחה היא שגרמה לו לכל הכאבים ולכן פעל כפי שפעל. בית המשפט השאיר פתח לעונש מופחת".