דוד ביטן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

פרשת דוד ביטן: איך הצטברו מיליונים של חובות?

כספי השוחד נועדו לכסות חובות ענק ועד עתה נחקר מה קיבל ביטן ומה נתן בתמורה. המשטרה גיבשה ראיות להגשת אישום נגד עשרות מעורבים נוספים
רועי ינובסקי
08 במרץ 2019
20:44

פרשת השחיתות של ח"כ דוד ביטן בעיריית ראשון לציון: על פי החשד, כספי השוחד שביטן קיבל נועדו לכסות חובות במיליונים שצבר, חלקם לגורמים בשוק האפור,  אלא שעל פי פרסום הערב (שישי) ב"השבוע" בכאן 11, עד עכשיו לא ידוע בוודאות מה מקור החובות. ביטן הסביר שמדובר בהתחייבויות אישיות שהוא לקח על עצמו כשניהל את קבוצת הכדורגל העירונית, אך לא בטוח שזה מסביר את גובה הסכומים. 

נקודה נוספת שהחקירה העלתה היא שככל שכוחו של ביטן גבר, כך גם ההתערבות שלו למען נותני השוחד התרחבה. השיא היה בהפעלתו של ראש המטה של ישראל כץ, עידן פרץ, לקידום ענייניו בנושאים הנוגעים למשרד התחבורה. פרץ נחקר כחשוד, אבל התיק נגדו ייסגר משום שהוא לא היה מודע למנגנון הפלילי שמאחורי הפניות.

בכל מה שנוגע לעיריית ראשון לציון, התגלתה שחיתות עמוקה בהתנהלותו של  ראש העירייה הקודם, דב צור. חשפנו בכאן חדשות שורה של דיונים והחלטות לאורך תקופה ארוכה שבהם התערב צור בענייני מקורבו ארז מוסצו. המשטרה המליצה להעמידו לדין על קבלת שוחד.

המשטרה המליצה אתמול להעמיד לדין את ח"כ דוד ביטן מהליכוד בגין קבלת שוחד. על הכוונה לפרסם את ההמלצות עוד לפני הבחירות בחודש הבא פורסם השבוע בחדשות הערב בכאן 11. מלבד ביטן, המשטרה מסרה שגיבשה ראיות להגשת אישום נגד עשרות מעורבים נוספים בפרשה - בהם ראש עיריית ראשון לציון לשעבר דב צור, וסגן ראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי.