בנימין נתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

בג"ץ קיבל את בקשת נתניהו: ועדת ההיתרים תדון שוב בבקשתו למימון הוצאותיו

שני הצדדים הסכימו בהמלצת שופטי בג"ץ, כי לנתניהו יתאפשר לטעון בפני הוועדה. בא כוחו של המבקר התייחס גם להתפטרות של יו"ר הוועדה, אשר נחשפה בכאן חדשות, ואמר כי היא טרם התקבלה
תמר אלמוג
18 במרץ 2019
17:06

הוועדה למתן היתרים של מבקר המדינה תדון שוב בבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, למימון הוצאותיו המשפטיות. כך נקבע היום (שני) בבג"ץ, בדיון בעתירת נתניהו נגד החלטת הוועדה שלא לאשר לו לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות ממקורביו.

שופטי בג"ץ אישרו את החלטת שני הצדדים בעתירה לאפשר לנתניהו לטעון בפני הוועדה, ולאחר מכן תודיע שוב על החלטתה בנושא. בפסק הדין כתבו השופטים: "בשלב זה ובהמלצתנו הודיע בא כוח הוועדה כי לא תהיה התנגדות לשמיעת בא כוח העותר (נתניהו), בלב פתוח ובנפש חפצה. בא כוח העותר הודיע שימציא לוועדה כל דבר שיידרש. אחר כך תהיה החלטה על סמך כל הפרטים והנתונים שיימסרו".

לאורך הדיון כיוונו שופטי בג"ץ לכך שנתניהו יוכל להשלים טיעון בפני הוועדה. הנשיאה אסתר חיות אמרה: "אנחנו חושבים שכדאי למצות את המהלך הזה". השופט מני מזוז אמר: "הנושא מספיק חשוב ורגיש כדי למצות את כל הטיעונים מבלי להשאיר זנבות".

במהלך הדיון התייחס בא כוחו של המבקר פרופ' יורם רבין גם להתפטרות השופט בדימוס שעומד בראש הוועדה עוני חבש, אשר נחשפה בכאן חדשות, ואמר כי ההתפטרות טרם התקבלה. רבין אמר כי חבש שלח את מכתב ההתפטרות בדואר ולא במייל, והמכתב התקבל באיחור במשרד המבקר, והוא השאיר את החלטתו לאחר הדיון בעתירה.