גראס, מריחואנה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בטלגראס טענו: אחד המנהלים העביר מידע למשטרה

בקבוצות הרשת פורסמה הודעה בה הופיעו פרטים אישיים של המנהל ושל הוריו. המפיצים כתבו: "טעינו והכנסנו בוגד - הוא צריך לשלם על מה שהוא עשה". זאת בעקבות גל המעצרים שכלל את מנהל הרשת ובכירים נוספים
שירה הדס נקר
19 במרץ 2019
09:38

בקבוצות טלגראס הופצה הלילה (שלישי) הודעה המפנה אצבע מאשימה כלפי אחד המנהלים ברשת, שלפי הטענות העביר מידע למשטרה. בהודעה הופיעו פרטי תעודת הזהות, הכתובות והטלפונים שלו ושל הוריו. מפיצי ההודעה כתבו: "סליחה על שטעינו והכנסנו בוגד בקרבינו, אך הוא צריך לשלם על הטעות שהוא עשה".

המשטרה עצרה בשבוע שעבר 42 חשודים בניהול קבוצת טלגרם למכירת סמים, ומייחסת להם עבירות של חברות בארגון פשיעה. על פי החשד, ברשת הטלגראס נמכרו סמים קשים כקוקאין, אקסטזי וכן חשיש ומריחואנה בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בין העצורים: מייסד טלגראס, עמוס דב סילבר, שחי בארצות הברית ונעצר באוקראינה, שלושה מסגניו ובעלי תפקידים בכירים. המשטרה תבקש להסגיר את המייסד לישראל.

המשטרה העריכה כי כ-60% עד 70% מהיקף הסחר בסמים מתבצע באמצעות הטלגראס, למרות שהפלטפורמה קיימת רק כשנתיים. כך פורסם בשבוע שעבר בכאן חדשות, לאחר המעצרים של הבכירים ברשת. בגלל המידע הרב שאמור להיות בידי החשודים שנעצרו, צפוי גל מעצרים נוסף והמיקוד יהיה בסוחרי סמים קשים.