בנימין נתניהו
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

פרשת מניות רה"מ: הפרקליטות שוקלת חקירה פלילית

במשרד המשפטים מעוניינים לבחון אם היה קשר מושחת בעניין מניות נתניהו ותאגיד טיסנקרופ, שעומד במרכז פרשת הצוללות, וכמה מודעות היתה לראש הממשלה בעניין. הליכוד: "לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה"
תמר אלמוג
20 במרץ 2019
21:03

במשרד המשפטים נבחנת האפשרות לעבור לשלב הבא בבחינת פרשת מניות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית של הקשר לכאורה בין רווחי המניות של נתניהו לתאגיד הגרמני טיסנקרופ, שנמצא במרכז פרשת הצוללות. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב כאן 11.


הצעד נבחן, בין היתר, כדי לאפשר תפיסת חומרים וחקירת עדים שלא מתאפשרים בשלב זה. הנושא שצפוי להיבחן הוא - האם היה קשר מושחת, וכמה מודעות היתה לראש הממשלה בעניין.

מהליכוד נמסר בתגובה: "20 יום לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. רק אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה - ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות יאיר לפיד וגנץ".

בימים האחרונים מנהיגי מפלגת כחול לבן תקפו את נתניהו בנושא, וטוענים כי נתניהו הרוויח 16 מיליון שקל במסגרת פרשת הצוללות. בפתח ישיבת רשימת כחול לבן שנערכה היום אמר היו"ר בני גנץ כי "הפרשה מאוד מטרידה, אנשים מאוד קרובים לצמרת השלטון מעורבים בדברים מאוד קשים. אנחנו צריכים לדעת שהדברים האלה לא קורים. האמת הזאת חייבת לצאת לאור. זו לא פחות מדרמה אסטרטגית-ביטחונית. זה צריך להיחקר ללא דיחוי".

שר הביטחון לשעבר ומספר שלוש במפלגת כחול לבן, משה יעלון, תקף הבוקר את נתניהו בעניין פרשת הצוללות ואמר כי "הנושא עד כדי כך חשוב שזה יכול להגיע עד כדי בגידה". לדברי יעלון, ייתכן כי החשד שנתניהו בגד במדינה, מונע מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט למצות את העניין.

בתגובה לטענות נגדו, נתניהו מסר היום הצהרה לתקשורת במעונו, ותקף את גנץ ויאיר לפיד: ""בימים האחרונים הייאוש שלהם הביא אותם לשפל חדש. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה, ונקבע כי לא נפל רבב בהחלטותיי".