בית הסוהר קציעות
צילום: משה שי, פלאש 90

אסירי חמאס דקרו שני סוהרים בכלא קציעות

קצין שב"ס נפצע קשה ופונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מצבו של הקצין השני מוגדר קל. הרקע לאירוע הוא מיסוך הטלפונים הניידים שהותקן באותו אגף. ארבעה אסירים נפצעו ופונו לבית החולים
רום ליאור, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
24 במרץ 2019
22:45
עודכן ב 23:15

שני קציני שב"ס בבית הסוהר קציעות נדקרו הערב (ראשון) על ידי אסירים של חמאס. קצין שב"ס פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. מצבו של הפצוע השני מוגדר קל, והוא טופל במקום. הסוהרים פשטו על האגף שבו בוצעה הדקירה. הרקע לאירוע הוא מיסוך הטלפונים הניידים שהותקן באותו אגף.ארבעה אסירים פונו לבית החולים. 

האירוע קרה בעת העברת האסירים מאגף אחד לאחר. הם התנפלו על שני הקצינים ודקרו אותם בצוואר באמצעות דוקרנים מאולתרים. כוח מצדה השתלט עליהם. 

בחודש שעבר דווח ברשת "אל-מיאדין" כי "העניינים בבית סוהר קציעות ובשאר בתי הכלא הישראליים הולכים לקראת הסלמה". לדברי מקור פלסטיני, האסירים בקציעות מתכוונים להסלים את האווירה בעקבות הכוונה להציב מכשירים המשבשים קליטת מכשירים סלולריים בבית הסוהר. האסירים טוענים כי הנהלת הכלא מנהלת נגדם "מבצע שנתמך בהחלטות פוליטיות". 

משב"ס נמסר בחודש שעבר כי בשירות ישנה מוכנות גבוהה לצעדי מחאה של חמאס. "בעקבות פעילות של שב״ס לסיכול ניסיונות הכוונת טרור מתוך בתי הסוהר, ובעקבות הודעת חמאס על צעדי מחאה, נערך שב״ס לתרחישים שונים ובהם תקיפות סגל, הפרת משמעת באגפים וחבלה באמצעים ובציוד. הובהר לאסירים כי פעולות מעין אלה מצד אסירים תיענה בתגובה תקיפה. שב״ס ימשיך לשמור על ריבונותו בבתי הסוהר ויסכל כל פעילות עוינת, כחלק מהשמירה על ביטחון מדינת ישראל".