-

עמוס גלעד: ״אי אפשר להסתיר סודות משר הביטחון והרמטכ״ל בעניין בניין הכוח"

איש הקשר עם המצרים בזמנו, דיבר על הדלפת הסוד בפרשת הצוללות: "זה נראה לי כמו חוסר אחריות של מי שעשה את הדברים האלה, זה על גבול הפשיעה". גלעד תהה - "איך אפשר להיערך לאיומים בלי לדעת עליהם?"
מעבירים לראשון
30 במרץ 2019
17:40

ראש האגף המדיני-ביטחוני לשעבר, אלוף במיל' עמוס גלעד, שהיה איש הקשר עם מצרים, התייחס הערב (שבת) לפרסום אתמול בחדשות 13 כי במשרד הביטחון ידעו כבר ב-2012 על מכירת הצוללות למצרים. ״אי אפשר להסתיר סודות משר הביטחון והרמטכ״ל בעניין בניין הכוח. איך אפשר להיערך לאיומים בלי לדעת עליהם?", אמר גלעד לליאת רגב בתכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם עמוס גלעד

"איילה חסון הוציאה חלק מהמסמכים שגורמים מסוימים נתנו לה. זה נראה לי כמו חוסר אחריות של מי שעשה את הדברים האלה, זה על גבול הפשיעה - נורא שאנשים מוציאים סודות כדי לקדם אינטרסים פוליטיים", אמר גלעד.

גלעד הבהיר כי המסמכים שפורסמו, נועדו לרכך "את הדבר הנורא הזה". הוא ציין כי מדובר במסמכים חלקיים. לדברי הבכיר במערכת הביטחון לשעבר, לא סביר לחלוטין שנתניהו אישר את מכירת הצוללות למצרים.

אתמול פורסמו בחדשות 13 שורה של מסמכים, שנכתבו על ידי גורמים ביטחוניים. על פי המסמכים אפשר לראות כיצד האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון היה בקיא בפרטי מכירת הצוללות הגרמניות למצרים לכל אורך הדרך ובזמן אמת. פורסם גם כי כלל ראשי מערכת הביטחון עודכנו בפרטים.