נטע ברזילי

מסע השורשים של נטע ברזילי

מה גילתה זוכת האירוויזיון על אילן היוחסין שלה אחרי בדיקת DNA פשוטה?
מערכת כאן
08 באפריל 2019
14:30

נטע ברזילי קפצה לאחרונה למטה חברת My Heritage המתמחה בגילוי ושיתוף היסטוריה משפחתית  (ולוקחת החסות הראשית של התחרות האירוויזיון בתל אביב) כדי לקחת חלק בפרויקט One Big Family, העוקב אחר אילן היוחסין של כוכבי אירוויזיון בעבר ובהווה באמצעות בדיקת DNA פשוטה.
עד כה נטע ידעה כי היא חצי אשכנזייה ממוצא פולני מצד אביה וחצי מזרחיה ממוצא מרוקאי ולובי מצד אמה, אך לא הכירה לעומק את השורשים המשפחתיים שלה.

אז מה עלה בממצאי הבדיקה?

על פי בדיקת ה-DNA נמצא כי נטע היא 51.4% ממוצע צפון-אפריקאי, 45.4% אשכנזייה, והנה הגילוי המפתיע:  מתברר שהיא 1.7% ממוצא אתני בלטי (המשויך לאזור המדינות הבלטיות, כמו אסטוניה, לטביה וליטא) ו-1.5% ממוצא אירי, סקוטי ו-וולשי, לא פחות.

מה עוד עלה בממצאי אילן היוחסין של נטע? הבדיקה מצאה כי לנטע יש יותר מ-7000 קרובי משפחה רחוקים המפוזרים ברחבי הגלובוס, ושאילן היוחסין שלה מתפרש על פני 7 דורות ויותר מ-300 שנה: סבא רבה של נטע מצד אביה, נתן שפיזאייזן, היה זה ששינה את שם משפחתו לברזילי, כשמשמעות שני השמות היא "נפח". אנשי My Heritage אף הרחיקו עד לפולין בעקבות שורשיה של נטע ומצאו שבית אבות אבותיה, של משפחת פיזאייזן, עדיין עומד על תילו. 

עוד עלה כי סבו של סבה של נטע היה בעליו של מפעל סבון ושאחד מאבותיה לפני יותר מ-100 שנה היה הרבי הראשי של העיר מקנס בצפון מרוקו.

צפו בגילויים המפתיעים על משפחתה של נטע ברזילי (עם כתוביות בעברית):

(לגרסה ארוכה יותר עם כתוביות באנגלית בלבד לחצו כאן)

עכשיו רק צריך לחכות ולראות מתי אירלנד תעלה על ההזדמנות ותקרא לנטע שתייצג אותם באירוויזיון 2020. 

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>