אריק פינטו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו יפרוש בסוף 2019

פינטו, שמשמש מנכ"ל הבנק מאוגוסט 2016, לא יאריך את כהונתו בסוף השנה: "לא חשבתי שאעבוד בבנק 40 שנה ברציפות. אני מרגיש שזה הרגע המתאים"
עמית תומר וליאל קייזר
15 באפריל 2019
15:54

מנכ״ל בנק הפועלים, אריק פינטו, הודיע היום (שני) לדריקטוריון הבנק כי לא יאריך את כהונתו המסתיימת בסוף שנת 2019. פינטו יסיים 40 שנות עבודה בבנק, ארבע מהן בתפקיד המנכ"ל.  פינטו: "מעולם לא חשבתי שאעבוד בבנק 40 שנה ברציפות, ואני מרגיש שזה הרגע המתאים עבורי להסתכל אחורה בגאווה ובסיפוק, ולהספיק להגשים חלומות ואתגרים נוספים בעתיד".

"נפלה בחלקי זכות גדולה להטביע חותם עמוק על עשייתו של הבנק, חדשנותו והיחס שלו לאחר, השונה והחלש", אמר פינטו. "ב־40 שנה שאני בבנק למדתי, התפתחתי, הקמתי משפחה, רכשתי חברים יקרים ומילאתי מגוון תפקידים מרתקים בשטח ובמטה. בסוף שנת 2019 אפרד מבנק שהוא לא רק המוסד הפיננסי המוביל בישראל, אלא גם ארגון עם נשמה, חמלה ואנושיות. אני בטוח שהערכים האלה ילוו אותו ואת עובדיו המדהימים עוד שנים ארוכות. אני רוצה להודות לאלפי העובדים והמנהלים הטובים ביותר במשק, לחבריי המדהימים להנהלה ולדירקטוריון".

יושב ראש הדירקטוריון, עודד ערן, מסר בתגובה להודעה: "קיבלתי בצער את החלטתו של אריק להיפרד מהבנק בסוף שנת 2019. אריק הוא מנהיג, בעל חזון, יכולת ביצוע ואוהב אדם. אני אישית איאלץ להיפרד מחבר שאותו אני מעריך ואוהב".