ליצמן ואייכלר בכנסת

רשמית: יהדות התורה עלתה ל-8 מנדטים, הליכוד ירד ל-35

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה את התוצאות הרשמיות: חלוקת יתר המנדטים נותרה ללא שינוי. 65 ח"כים המליצו לנשיא על נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה.
זאב קם
16 באפריל 2019
18:38

וועדת הבחירות המרכזית פרסמה היום (שלישי) את התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת: יהדות התורה העלתה את כוחה ל-8 מנדטים על חשבון הליכוד שקיבל 35 מנדטים. בתוצאות של יתר הסיעות לא נרשמו שינויים: כחול לבן זכתה ב-35 מנדטים. ש"ס קיבלה 8 מנדטים ומפלגת העבודה וחד"ש תע"ל עם 6 מנדטים כ"א.


בהמשך התברגה ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם 5 מנדטים וכך גם איחוד מפלגות הימין. מרצ, כולנו ורע"ם – בל"ד קיבלו 4 מנדטים כ"א. מפלגת הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט, זהות של משה פייגלין וגשר של אורלי לוי אבקסיס לא עברו את אחוז החסימה ונשארו מחוץ למשכן. מוקדם יותר הסתיימו ההתייעצויות של נשיא המדינה עם נציגי הסיעות כש-65 ח"כים המליצו לראובן ריבלין על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה הבאה.

מוקדם יותר הודיעה ועדת הבחירות כי היא דוחה את טענות הימין החדש בנוגע לתוצאות הבחירות. לפי הודעת הוועדה, מדובר ב"פרסומים חסרי כל בסיס ושחר שנאמרים מתוך מצוקה, אף שהיא מובנת, ומובילים לערעור אמון הציבור בתוצאות הבחירות". הם הוסיפו כי צוותים מטעם הוועדה ערכו במשך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות בכל 66 הקלפיות שנטען שיש בהן פגמים. בתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע לימין החדש שלוש קולות.

סיעת יהדות התורה הגיבה לתוצאות הסופיות ומסרה כי "אנחנו מודים לקב"ה על הסיעתא דשמיא הגדולה שקיבלנו 8 מנדטים באופן חסר תקדים. הסיעה התכנסה בבית 'דגל התורה'. בישיבה השתתפו הנציגים חברי הכנסת ומקומות 9 ו10 ברשימה הרב חסיד והרב ברוכי. הסיעה קיבלה החלטה שאנחנו נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע ונעמוד על כך בתוקף".