הפגנת תמיכה ב-BDS בצרפת
צילום: אי-פי

ביהמ"ש המחוזי: פעיל למען חרם על ישראל יגורש מהארץ

על עומאר שקיר לצאת מהמדינה עד סוף החודש, לאחר שנקבע כי הוא ממשיך לקרוא באופן פומבי לחרם על ישראל בה בעת שהוא מבקש שתפתח לו את שעריה. שקיר: "החלטה מזעזעת, מי שבסכנה היא נשמתה של ישראל"
גילי כהן וערן זינגר
16 באפריל 2019
22:23
עודכן ב 22:46

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (שלישי) את ערעורו של פעיל "Human Rights Watch" עומאר שקיר וקבע כי הוא יגורש מישראל. בית המשפט הורה לשקיר לצאת מהמדינה עד סוף החודש, לאחר שנקבע כי הוא ממשיך לקרוא באופן פומבי לחרם על ישראל בה בעת שהוא מבקש שתפתח לו את שעריה.

שקיר, פעיל בולט בתנועת החרם נגד ישראל, הביע תמיכה, בעודו שוהה במדינה, בהחלטת אתר התיירות Airbnb להסיר פרסום של נכסים ביהודה ושומרון. בית המשפט קיבל את עמדת המדינה שזו קריאה לחרם על ישראל. שקיר הודיע כי יערער על ההחלטה לבית המשפט העליון, וציין: "זהו מסר מזעזע של בית המשפט. מי שבסכנה היא נשמתה של ישראל".


השופטת תמר בזק רפפורט קבעה בין השאר כי פעילותו של שקיר להוצאת קבוצות כדורגל מהתנחלויות מההתאחדות העולמית לכדורגל, או תמיכתו בהחלטת Airbnb להסיר נכסים המצויים בהתנחלויות מהווה קריאה לחרם - זאת בזמן שהוא שוהה בישראל.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך על ההחלטה: "אמשיך להיאבק כדי לגבות מחיר מפעילי החרם. שקיר מתחפש לפעיל זכויות אדם אולם חלק נכבד מפעילותו הוא קידום חרמות נגד ישראל. פעילי החרם חייבים להבין שמה שהיה לא יהיה עוד".

תגיות:
BDS
,
Airbnb