חיים רביבו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חיים רביבו מסתבך: פרטים חדשים על פרשת השוחד

תחקיר: פרויקט הנדל"ן שרכש כדורגלן העבר בשווי מיליוני שקלים, והקשיים שגרמו לו לדרוש לכאורה שוחד
דניאל אלעזר
17 באפריל 2019
23:32

אחרי שנחקר בחשד למתן שוחד לסגן ראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי על מנת שיסייע לו בקידום מבנה שבבעלותו - ושוחרר, כוכב הכדורגל לשעבר חיים רביבו ממשיך להסתבך. הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 התגלו פרטים חדשים על פרויקט הנדל"ן שרכש רביבו במיליוני שקלים.

מזכירתו של רביבו אישרה לראשונה שרביבו העביר כספים לגלעדי: "התשובה שלא קיבלנו היתר, הייתה אחרי שהעברנו תרומה לעמותה. בכלל לא ידענו שהיא לא קיימת. הוא (גלעדי) רצה להתמודד לראשות העיר וביקש תרומה, ואנחנו לא היחידים שתרמנו". 

תגובת חברת "רביבו גרופ בע"מ": "חיים רביבו מסר למשטרת ישראל גרסה מלאה ומפורטת, הכוללת את כל העובדות הנוגעות לעניין. אנו בטוחים שהפרקליטות תגיע למסקנה שאין בסיס להגשת כתב אישום".

ארנון גלעדי מסר בתגובה: "עשרות ההחלטות שקיבלתי מבוצעות רק בהתאם לחוק ובהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים". מעיריית תל אביב-יפו נמסר - "הגורמים המקצועיים פעלו כנדרש. מאחר שמדובר בבקשה להארכת תוקף היתר בלבד, בלא שינויים תכנוניים, הבקשה טופלה במסגרת מסלול מהיר. בניגוד לטענה כי הוועדה אישרה תוספות בנייה שונות בנכס, יובהר כי בשלב זה, לא הוצא כל היתר בנייה לשינויים תכנוניים או לתוספות בנייה מעבר להיתר המקורי".

לפני כחודש וחצי פורסם שעל פי החשד רביבו ואיש חיי הלילה ראובן לובלין התבקשו להעביר כספים לעמותה שגלעדי השתמש בכספיה כדי שיקדם את עניינהם בעירייה. רביבו חשוד שהחזיק נכס והיה זקוק לחידוש היתר ובתמורה "תרם" עשרת אלפי שקלים. לובלין חשוד שהעביר כספים כדי לקדם אישורים שקשורים לאומן 17.