גדרה

"שהמשפחה שלך לא תדע": כך סחטו בכיר במועצת גדרה, שתועד מקיים יחסי מין בבית כנסת

ארבעה חשודים ממועצת גדרה, בהם בכירים, יועמדו לדין בכפוף לשימוע בגין סחיטה באיומים. הארבעה חשודים כי סחטו ואיימו על הבכיר, חרדי מהמועצה, שאם לא יתפטר מתפקידו ויפנה מקום לאנשיהם, יופץ סרטון שהגיע לידיהם, ובו נראה הבכיר החרדי כשהוא מקיים יחסי מין בבית כנסת
רועי ינובסקי
17 באפריל 2019
21:12

ארבעה חשודים ממועצת גדרה, בהם בכירים, יועמדו לדין בכפוף לשימוע בגין סחיטה באיומים. הארבעה חשודים כי סחטו ואיימו על הבכיר שאם לא יתפטר מתפקידו ויפנה מקום לאנשיהם, יופץ סרטון שהגיע לידיהם, ובו נראה הבכיר החרדי כשהוא מקיים יחסי מין בבית כנסת. הערב (רביעי) פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 תמלילי החקירה של החשודים, בהם עולה סימן שאלה בנוגע להתנהלותו של ראש המועצה, יואל גמליאל, למרות שהתיק נגדו צפוי להיסגר.

גמליאל נחקר בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי חקירה. אחד מהחשודים, ששמם עדיין אסור לפרסום, הוא בכיר במועצה שהיה אמור להרוויח מההתפטרות ולקבל תפקיד.

כך הסביר הבכיר בעדותו:

חבר המועצה: "סיפר לי בן דודי שא' קיים יחסי מין עם בחורה בבית כנסת והראה לי סרטון. דיברתי עם אחי שיגידו לו בעדינות ובשקט - אנחנו יודעים מה הוא עשה בבית הכנסת, שהוא לא יכול להיות יותר חבר מועצה ושאנחנו לא רוצים שזה יגיע למועצה ולמשפחה שלו".

חוקר: "למה אתה רוצה שיתפטר מהמועצה - מה זה רלוונטי?"

חבר המועצה: "אנחנו דתיים - חרדי לא יכול לעשות דבר כזה בבית כנסת זה לא מקובל. אם זה לא היה נעשה בבית כנסת שיילך קיבינימט אבל בבית כנסת זה לא יכול לעבור לסדר היום".

חוקר: "תשמע אדון. בוא אני אסביר לך. מה שאתה והשליחים שלך עושים פה נקרא בעיני החוק בצורה הברורה ביותר סחיטה. אתם מחזיקים בסרטון, אתם אלה שתחליטו אם להפיץ אותו או לא וכשאתם מגיעים פעם אחר פעם לחברים שלו ומפצירים בו להתפטר - זו סחיטה".

חבר המועצה: "בשבילי זה לא סחיטה. אני רק הצעתי שיתפטר. אמרתי לו שיעשה טוב לכולנו שאני ארגיש קצת יותר נקי עם עצמי כלפי בית הכנסת. חרדי שעושה דבר כזה בבית הכנסת - זה מפלצת מין".

בפרקליטות צפוים להחליט בקרוב אם להעמיד את ארבעת החשודים לדין. בין היתר הם בוחנים את אופי ההודעות שקיבל א' אחרי שסרב להתפטר - שנראות לכאורה כמו מסר מאיים וברור. "תחשוב טוב טוב אם כדאי לך להיות עקשן ובסוף תצא קירח מכל הכיוונים. חבר ואח יקר - כואב לי מההשלכות. אתה הולך עם הראש בקיר חבלללל", נכתב בהודעות.

במהלך החקירה עלה ושוב ושוב שמו של ראש המועצה יואל גמליאל - דמות מאוד מוכרת בליכוד ואחיה של השרה גילה גמליאל. החשודים ציינו כי עדכנו אותו על קיום הסרטון המיני והנסיונות להביא להתפטרותו של הבכיר ואפילו אמרו שסייע לאחד מהם להיפטר מהטלפון. במשטרה החליטו לחקור אותו באזהרה, אך הוא הכחיש בחדר החקירות.

חוקר: "החשודים מזכירים אותך בשיחות ואומרים שאתה צריך את הסרטון דחוף"

גמליאל: "אני לא קשור לזה"

חוקר: "מה זה לא קשור? הם אומרים שמעדכנים אותך בכל מה שקורה"

גמליאל: "אני לא אחראי לשיחות של אנשים. לא היו דברים מעולם"

גם לאחר שהוצגו לו ראיות נוספות והודעות והקלטות של החשודים, גמליאל הכחיש:

חוקר: "למה אחד החשודים אומר שהוא דיבר איתך לגבי כרטיס הסים שצריך לזרוק לפח ואתה הבטחת לו שאחרי שיזרוק את המכשיר אתה תדאג לו למכשיר חלופי?

גמליאל: "תביא אותו לפה שיגיד את זה ואני אגיד לו בפרצוף שהוא משקר"

חוקר: "אחרי ששמעת את כל השיחות האלה שהשם שלך הוזכר באופן ישיר כמעורב ישיר אתה עדיין טוען שאין לך שום קשר לשיחות?"

גמליאל: "אין לי קשר"

עורך הדין ירון פורר, המייצג את החשודים, ציין כי לא מדובר בסחיטה כלל וכלל, אלא בפעולות שעשו כאנשי ציבור המייצגים את הציבור הדתי והחרדי כדי להביא לסיום תפקידו של הבכיר עקב מעשיו בבית הכנסת. "נושא הדת קרוב לליבם. כאשר נודע להם שאותו מתלונן, שהוא נשוי, קיים יחסי מין בתוך בית הכנסת הם נזעקו". לדבריו, מדובר בבית כנסת של בני משפחותיהם ועל כן הרגישות של הנושא הייתה גבוהה ביותר. מטעמו של גמליאל לא נמסרה תגובה.

עו"ד ירון פורר, שמייצג את ארבעת החשודים