בנימין נתניהו, ישראל כץ, גלעד ארדן ומירי רגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המועמדים להחליף את כץ במשרד התחבורה: סער, ארדן ורגב

השר כץ צפוי לעזוב את התפקיד, לאחר כעשור, לטובת תפקיד שר החוץ. לבקשת ראש הממשלה, הודיע הערב השר יריב לוין כי הפתיחה הרשמית של דיוני המשא ומתן הקואליציוני תידחה עד לאחר שישלים נתניהו את סבב הפגישות עם ראשי המפלגות
מיכאל שמש
17 באפריל 2019
21:31

אם לא יהיו הפתעות של ממש במשא ומתן הקואליציוני, ישראל כץ צפוי לסיים את תפקידו כשר התחבורה, אחרי כעשור, לטובת תפקיד שר החוץ. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו סימנו שלושה מועמדים מובילים לתפקיד: גלעד ארדן המכהן כעת כשר לביטחון הפנים, מירי רגב המכהנת כשרת התרבות והספורט וגדעון סער.

לבקשת ראש הממשלה, הודיע הערב השר יריב לוין כי הפתיחה הרשמית של דיוני המשא ומתן הקואליציוני תידחה עד לאחר שישלים נתניהו את סבב הפגישות עם ראשי המפלגות. 

השבוע פורסם בכאן חדשות כי המפלגות החרדיות, בעיקר יהדות התורה, צפויות לבקש מנתניהו למנות את יריב לוין מהליכוד לתפקיד שר המשפטים. זאת לאחר שבשיחות סגורות הביעו החרדים רצון לראות דווקא אותו נכנס למשרד, על רקע רצונם לקדם את חוק פסקת ההתגברות.

עוד פורסם כי בשיחות פנימיות מבהירים אנשיו של ראש הממשלה כי בליכוד לא יוותרו לשותפות הקואליציוניות על שלושה תיקים ספציפיים. בנוסף לתיק המשפטים, בליכוד רוצים להשאיר בידי המפלגה גם את התיק לביטחון הפנים ואת תיק התקשורת.