משפחת נתניהו ברמת הגולן

נתניהו בטיול ברמת הגולן: "אקרא ליישוב על שמו של טראמפ"

רה"מ אמר את הדברים בעקבות ההכרה של טראמפ בריבונות ישראל ברמת הגולן. "יש צורך לבטא את ההערכה שלנו. בקרוב אביא זאת לאישור הממשלה", אמר נתניהו
רובי המרשלג
23 באפריל 2019
18:11

ראש הממשלה בנימין נתניהו טייל היום (שלישי) עם משפחתו ברמת הגולן, והכריז כי בכוונתו לקרוא ליישוב או לקריה באזור על שם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "בקרוב אביא זאת לאישור הממשלה", אמר נתניהו. זאת בעקבות ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן, שעליה הכריז טראמפ.


"אני פה יחד עם משפחתי והמוני אזרחי ישראל למרגלות רמת הגולן, שמחים שמחה אמתית בשמחת החג והארץ היפה שלנו", אמר ראש הממשלה. "ויש עוד שמחה – לפני כמה שבועות הבאתי הכרה רשמית של הנשיא טראמפ המכיר בריבונות הישראלית על רמת הגולן לנצח. יש צורך לבטא את ההערכה שלנו בקריאת שמו של יישוב או קריה על שמו".

בתחילת החודש אמר טראמפ כי ההחלטה להכיר בריבונות ישראל בגולן התקבלה לאחר שיעור היסטוריה "חפוז" שהעבירו לו חתנו ויועצו, ג'ראד קושנר, השגריר בישראל, דייוויד פרידמן, והשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט. הוא אמר את הדברים בוועידת הקואליציה של היהודים הרפובליקנים בלאס וגאס.

טראמפ לא סיפק פרטים נוספים על אודות השיחה אך הסביר כי השלושה התקשרו אליו בנושא אחר כשהעלה את הדיון על הגולן: "אמרתי - חברים, עשו לי טובה. תנו לי שיעור היסטוריה במהירות. אני רוצה לעשות את זה מהר. יש לי הרבה דברים להעתסק בהם, אני עובד על סין, קוריאה הצפונית. תנו לי את זה 'חפוז'".