ראש עיריית קרק עוזר למטיילים הישראלים

ירדן: ראש עירייה מקומי עזר לישראלים לטייל בנחל אסור

ראש עיריית קרק, אברהים קרקי, שמע על ישראלים שרצו לטייל בנחל שהכניסה אליו נאסרה על ידי משטרת התיירות הארצית - והחליט לסייע להם: "אותם אנשים לא ישכחו שאני עמדתי בפני כל מי שניסה לסגור את כל הדלתות"
ורד פלמן ורועי קייס
29 באפריל 2019
19:19

ראש עיריית קרק בירדן סייע למטיילים ישראלים בערב חג פסח השני להיכנס לנחל באזור, על אף שמשטרת התיירות אסרה על כניסתם למקום. המטיילים קיבלו אומנם אישור ראשוני להיכנס לשטח - כפי שנדרש מכל תייר ישראלי בבואו למדינה - ולוו על ידי שוטר תיירות ירדני, אך משטרת התיירות הארצית בעמאן אמרו כי אין כניסה למקום. זאת משום שבעבר טבע שם למוות שוטר ירדני. 

ראש העירייה, אברהים קרקי, שמע על המקרה והודיע לשוטרים כי המטיילים הישראלים הם אורחים שלו וכי הוא מבקש לקחת אותם אישית לנחל. ראש העיר, והעוזרים שלו, הובילו את הקבוצה למקום, עזרו לילדים לרדת לנחל, הביאו מזון ושתייה, ולאחר מכן אף ליוו את המטיילים עד הגבול ביציאה מירדן.

בשיחה עם כאן חדשות, שחזר ראש עיריית קרק: "מה שעשיתי היה בהתאם לצו נפשי ולצו מצפוני בנושא הזה, וזאת היה התנסות נהדרת. אותם אנשים לא ישכחו שאני עמדתי בפני כל מי שניסה לסגור את כל הדלתות בפני החפים מפשע - ילדים, אהובי אללה, ולמנוע מהם את שמחתם. אני התעליתי על עצמי וחציתי גבולות רבים כדי שיפציע חיוך על פניהם".

ראש עיריית קרק והמטיילים הישראלים

"עדיין יש לנו הרבה ללמוד." אמר ראש העיר והוסיף: "הרגשתי שהם בני המשפחה שלי, והאחים שלי, ושאני חלק מהם ושעליי להתרחק מענייני הלאומיות והקנאות בין הדתות. הרגשתי שאני צריך להיות החלק המשלים של הטיול הזה כדי שהוא יישאר יפה ושיהיו ביקורים וטיולים נוספים בעזרת אללה". 

מדריך הקבוצה, עופר אוגש, אמר כי "מדובר במעשה חריג ומיוחד. השוטרים הסתכלו על זה בעין עקומה אבל עם חצי חיוך. הם הבינו שלא עשינו משהו רע אבל זה נראה להם מוזר שראש עירייה עושה דבר כזה. אברהים אל קרקי הוא איש מיוחד. ממשטרת התיירות הירדנית נמסר כי "ההנחיות ניתנו כדי לשמור על שלומם של המטיילים".