אבי ניסנקורן

ח"כים בכחול לבן לא שוללים הצטרפות לקואליציה עד החלטה בתיקי רה"מ

בשיחות סגורות התבטאו חברי הכנסת בעניין והציגו עמדה השונה מזו של ראשי הסיעה. יו"ר הסיעה ניסנקורן מכחיש: "לא ניכנס לממשלה. כחול לבן מדברת בקול אחד". בכולנו ימתינו עם המו"מ עם הליכוד עד שיראו מה עלה בשיחות עם מפלגות אחרות
זאב קם
01 במאי 2019
08:11

כמה חברי כנסת במפלגת כחול לבן לא פוסלים רעיון של הצטרפות המפלגה לקואליציה של נתניהו לפחות לשלב הראשון, כל עוד אין החלטה סופית של היועץ המשפטי לממשלה בעניין תיקי נתניהו. בשיחות סגורות הציגו חברי הכנסת עמדה שונה מהעמדה שהציגו ראשי המפלגה, גנץ ולפיד.

יו"ר סיעת כחול לבן, חבר הכנסת אבי ניסנקורן, הכחיש הבוקר (רביעי) את הדיווח. בריאיון לאריה גולחן בתכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב', אמר ניסנקורן כי כחול לבן אמרה בצורה חד משמעית שאי אפשר להצטרף לקואליציה עם ראש ממשלה עם כתבי אישום על ראשו. "זה דבר ברור זה דבר פשוט זו אמירה ברורה של כולם, כל כחול לבן מאחורי זה", אמר ניסנקורן.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"אתמול הגשנו הצעת חוק שאומרת שראש ממשלה עם כתב אישום לא יכול לכהן, כל 35 חברי הכנסת חתומים על זה, אנחנו מדברים עם קול אחד ונמשיך בקול אחד ומי שמנסה לעשות הפרד ומשול לא ימצא את זה בכחול לבן". ניסנקורן הוסיף כי מפלגתו "תהיה חומת מגן לדמוקרטיה. לא נסכים שמדינת ישראל תייצר מצב שהפרלמנט יהיה איזשהו עיר מקלט לעבריינים או עיר מקלט נגד כתבי אישום".

בתוך כך נמשכים המגעים להרכבת ממשלה. במפלגת כולנו לא מתכוונים להתחיל את המשא ומתן עם הליכוד בתקופה הקרובה עד שיראו מה יוסכם בין הליכוד לבין שאר המפלגות שאיתן מתנהלות שיחות. בכולנו מעוניינים לדעת מה יהיו ההתחייבויות הכספיות שיינתנו למפלגות האחרות לפני שבכולנו ייכנסו שוב למשרד האוצר. "לא נהיה פראיירים להיכנס לקואליציה כבר עכשיו ואז לקבל על הראש התחייבות של עשרות מיליארדים לשותפות האחרות שנצטרך לכסות דרך משרד האוצר", אמרו בכולנו. "קודם נראה מה מסכמים עם האחרים ורק אז נתחיל לדבר עם הליכוד".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

באיחוד מפלגות הימין עומדים על דרישתם לקבל את תיקי המשפטים והחינוך. יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, אומר הבוקר בכאן רשת ב כי אין סיבה שרשימתו לא תקבל את תיקי המשפטים והחינוך שהיא דורשת במנשא ומתן הקואליציוני. לדבריו, התיקים הללו מגיעים לרשימה בזכות ולא בחסד. "אנחנו שישה חברי כנסת, אלה תיקים שהגיעו למפד"ל ההיסטורית ולבית היהודי בקדנציה הקודמת, אנחנו רוצים להמשיך את זה. אני לא מבין מה הבעיה, אם ליברמן רוצה ביטחון והולך לקבל ביטחון, וכחלון רוצה אוצר, אנחנו עם שישה מנדטים רוצים גם את מה שהיה לנו, לא יותר, רק את מה שהיה". עם זאת ציין הרב פרץ כי אינו פוסל גם את תיק הבינוי והשיכון.

על מצבו המשפטי של ראש הממשלה אמר פרץ כי ביהדות אדם זכאי עד שיוכח אחרת. "אנחנו שופטים ברחובה של עיר. אדם צריך להיות זכאי. המציאות היא שאנחנו ברחובה של עיר כבר קובעים את דינו. העם אמר את דברו ברמה הכי ברורה עכשיו, הוא יודע את כל הנתונים. עם שלם הוא לא טמבל, צריך גם לשמוע את הדברים של העם, זה היה עד 2005 ואני חושב שראוי שאנחנו כל הזמן נדון לפי הדבר שאמרתי עכשיו – זכאי עד שיוכח אחרת".