המסמך המכיל את שמו של דו"צ המיועד
צילום מסך

המסמך שחושף: גיל מסינג הוגדר כחוקר משטרתי

בטבלה שהעבירה הפרקליטות לנאשם בתיק ישראל ביתנו מופיע דובר צה"ל המיועד כחוקר. הוא השתתף בפעולת הקלטה ודיבוב בהלווית מקורב לראשי המפלגה. בין השאר הקליט את אביגדור ליברמן
צח שפיצן
01 במאי 2019
21:15

במסמכים רשמיים של הפרקליטות הוגדר דובר צה"ל המיועד גיל מסינג כחוקר, כך נחשף הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בטבלה שהועברה ליועץ התקשורת רונן משה, שהיה אחד הנאשמים בפרשת ישראל ביתנו, מפורטות פעולות החקירה שבוצעו בתיק. לפי הטבלה, בארבעה בינואר 2015 תחת הכותרת "שם החוקרים" מופיע השם גיל המתייחס למסינג. הוא השתתף בפעולת הקלטה ודיבוב עבור המשטרה.


פעולת החקירה שאליה גויס מסינג היא הקלטה של חשודים בפרשת ישראל ביתנו, במסגרת לוויה של איש עסקים שהיה מקורב לראשי המפלגה. במסגרת הפעולה הוקלט גם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

מוקדם יותר הוגשה לבית המשפט בקשה לחשוף את "תיק הסוכן" של דובר צה"ל המיועד גיל מסינג. זאת לאחר שאתמול נחשף בעיתון "הארץ" כי מסינג פעל כמעין סוכן משטרתי והקליט את חברו הטוב, רונן משה, שהגיש את הבקשה לפתוח את התיק.

אמש, הגיבו בדובר צה"ל לפרסום ואמרו כי "הרמטכ״ל לא הכיר את פרטי הפרסום בעניין דובר צה״ל המיועד. בעקבות הפרסום, העניין בורר מול הגורמים הרלוונטיים במערכת אכיפת החוק. מהבירור עלה כי מסינג מעולם לא היה חשוד בפרשה, וכי לא נפל כל רבב בהתנהלותו בהקשר זה".