גיל מסינג
צילום: סיגל נפתלי קסל

גורמים במערכת אכיפת החוק מגבים את מסינג: "סייע למדינה"

ההערכה היא כי הפרקליטות תסייע לדובר צה"ל המיועד בהסרת החיסיון מעל "תיק הסוכן" שלו. זאת על רקע הפרסום כי פעל בעבר כמעין סוכן משטרתי, והקליט את אחד הנאשמים בפרשת ישראל ביתנו
תמר אלמוג וצח שפיצן
02 במאי 2019
08:46
עודכן ב 11:22

גורמים במערכת אכיפת החוק מגבים את דובר צה"ל המיועד גיל מסינג - על רקע חשיפת "הארץ" כי פעל בעבר כמעין סוכן משטרתי והקליט את אחד הנאשמים בפרשת ישראל ביתנו - ואומרים כי "אין סיבה שפעולותיו אלו ימנעו את מינויו לתפקיד". כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן רשת ב.

עוד אמרו אותם גורמים על מסינג כי "מדובר באדם שעשה מעשה טוב וסייע למדינה. הוא לא היה סוכן משטרתי ממש, שכן לא מדובר במי שהציל את עצמו. הוא לא היה חשוד, אלא סייע למערכת ולחברו שהיה במצוקה (הכוונה לעד המדינה בפרשה אמנון ליברמן)".

על רקע הדברים שאומרים במערכת אכיפת החוק, הפרקליטות הודיעה כי תסייע למסינג בנוגע לבקשה שהוגשה לבית המשפט - להסיר את החיסיון מעל "תיק הסוכן" של דובר צה"ל המיועד. מי שהגיש את הבקשה לחשוף את התיק של מסינג הוא רונן משה - סוכן תקשורת וחברו הטוב של מסינג, שהוקלט על ידו כאחד מהנאשמים בפרשת ישראל ביתנו.

מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה עורך הדין דן אלדד אישר שמסינג לא נחשד בשום עבירה וכי הוא סייע כאזרח שומר חוק. עוד מאשר אלדד במכתב כי בניגוד לפרסומים לא התבקש מסינג לפעול בעניינו של נבחר ציבור ולא היה קשר בין פעולתו לבין עניינו של מי מבני משפחתו.

אמש נחשף בכאן חדשות כי במסמכים רשמיים של הפרקליטות הוגדר מסינג כחוקר. בטבלה שהועברה לרונן משה, מפורטות פעולות החקירה שבוצעו בפרשת ישראל ביתנו. לפי הטבלה, בארבעה בינואר 2015 תחת הכותרת "שם החוקרים" מופיע השם גיל המתייחס למסינג. הוא השתתף בפעולת הקלטה ודיבוב עבור המשטרה.

פעולת החקירה שאליה גויס מסינג היא הקלטה של חשודים בפרשת ישראל ביתנו, במסגרת לוויה של איש עסקים שהיה מקורב לראשי המפלגה. במסגרת הפעולה הוקלט גם שר הביטחון אביגדור ליברמן.


בדומה לדברי הגורמים במערכת אכיפת החוק, מסינג עצמו אמר אתמול לחבריו כי הוא לא היה חשוד, אלא אזרח שומר חוק שהתבקש לסייע למשטרה בפעילות נקודתית, על רקע עזרה לחבר שהיה במצוקה ממשית. לדבריו, המניע היחיד בפעולותיו היה להגיע לחקר האמת, ואין לו דבר לחשוש ממנו או להסתיר.

אמש הגיבו בדובר צה"ל על הדברים: "הרמטכ״ל לא הכיר את פרטי הפרסום בעניין דובר צה״ל המיועד. בעקבות הפרסום, העניין בורר מול הגורמים הרלוונטיים במערכת אכיפת החוק. מהבירור עלה כי מסינג מעולם לא היה חשוד בפרשה, וכי לא נפל כל רבב בהתנהלותו בהקשר זה".