ליברמן, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטום, פלאש 90

ליברמן: אין תיאום ביני לכחלון, לא תומך בשום מועמד אחר

יו"ר ישראל ביתנו הגיב לפרסום שלפיו הוא וכחלון מתאמים עמדות במשא ומתן הקואליציוני: "מאז הבחירות נפגשנו פעם אחת במליאה לדקה וחצי". הוא הוסיף לתקוף את המפלגות החרדיות: "בחרו להתגרות, להשתלח ולאיים"
מיכאל שמש
15 במאי 2019
10:39

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (רביעי) בחשבון הפייסבוק שלו למשא ומתן הקואליציוני ולפרסום שלפיו הוא ויו"ר כולנו משה כחלון מתאמים ביניהם עמדות. "אין שום תאום בין ישראל ביתנו לכולנו", כתב. "מאז הבחירות פגשתי את השר כחלון פעם אחת במליאת הכנסת לדקה וחצי". 

"ביומיים האחרונים שמעתי אין ספור איומים מצד הח"כים החרדים, בנוסח 'נלך לבחירות חוזרות או נקים ממשלה בלי ישראל ביתנו'", הוסיף ליברמן. "אני מצטער שבמקום לנהל שיח ענייני דווקא המפלגות החרדיות בחרו להתגרות, להשתלח ולאיים. אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה".

ליברמן התייחס גם לשאלת תמיכתו האפשרית במועמד אחר שאינו נתניהו: "לא נתמוך באף מועד אחר, לא מתוך הליכוד ולא מחוץ לליכוד".

בהתייחסו לטענות שלפיהן הוא זה שמעכב את המגעים הקואליציוניים כתב ליברמן כי "מי שמנע את הפינוי של חאן אל-אחמר וסוסיא זה לא בג"ץ. מי שמנע את קבלת חוק עונש מוות למחבלים בקריאה שנייה ושלישית זה לא בג"ץ. מי שמאפשר העברת מאות מיליוני דולרים לארגוני טרור ברצועת עזה זאת ממשלת ישראל הנוכחית".

"קחו אותנו ברצינות", סיכם ליברמן. "מי שמחפש אשמים במידה ולא תקום קואליציית ימין שיסתכל על עצמו במראה".