ראש הממשלה בנימין נתניהו בעתלית

נתניהו על המו"מ הקואליציוני: הפך לבלתי אפשרי

בטקס בעתלית אמר ראש הממשלה שהסיעות הקטנות באו עם דרישות לא הגיונית "שמתנגשות ב-180 מעלות אחת בשנייה". לדבריו: "אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה"
אורלי אלקלעי
15 במאי 2019
20:14

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (רביעי) למשא ומתן הקואליציוני וטען שדרישות הסיעות "לא הגיוניות". בטקס לזכרו של אהרון אהרונסון שנערך בעתלית אמר נתניהו כי הוא "מעדיף להיות כאן מאשר במשא ומתן הקואליציוני, הוא הפך לבלתי אפשרי". 


ראש הממשלה הוסיף כי "כמעט כל הסיעות דורשות דרישות בלתי אפשריות שמתנגשות ב-180 מעלות אחת בשנייה. דרישות של תקנים. סיעה אחת ביקשה ארבעה תקנים – אחד לכל חבר כנסת שלה. ארבעה תפקידים, תכפילו. גם דרישות תקציביות סבירות – אם היה לנו תקציב כמו של ארצות הברית – ואין לנו. אנחנו לא יכולים למוטט את כלכלת ישראל ותקציב המדינה".

השבוע נענה נשיא המדינה ראובן ריבלין לבקשת נתניהו לתת ארכה בת שבועיים לתקופת מלאכת הרכבת הממשלה. במסמך ההארכה כתב הנשיא: "לבקשתך על פי סעיף שמונה לחוק היסוד: הממשלה - הריני מאריך את התקופה הנתונה לך לשם מילוי תפקיד הרכבת הממשלה ב-14 יום". 

על פי חוק יסוד הממשלה, לנתניהו ניתן פרק זמן של 28 ימים להרכבת הממשלה. נשיא המדינה רשאי להאריך תקופה זו לתקופה נוספת אשר אינה עולה על 14 ימים.