אירוויזיון 2019

אירוויזיון 2019 | סיכום חצי הגמר השני

חגיגת האירוויזיון נמשכה עם חצי הגמר השני: הולנד, אלבניה, שוודיה, רוסיה, אזרבייג'ן, דנמרק, נורווגיה, שווייץ ומלטה השלימו את רשימת הפיינליסטים לגמר. וגם: להקת "שלוה" גנבה את ההצגה, וסוף סוף קיבלנו את ההכרזה על בואה של מדונה. נתראה בגמר בשבת
מערכת כאן
16 במאי 2019
21:09
עודכן ב 00:24

כאן מוכנים לגמר האירוויזיון: החגיגה הגדולה נמשכה גם הערב (חמישי) עם משדר חצי הגמר השני, שסגר את רשימת הפיינליסטים אשר יתמודדו בגמר הגדול במוצאי שבת. 18 נציגים מרחבי אירופה עלו לבמה וניסו לזכות באהבת הצופים והשופטים, אך רק 10 מדינות קיבלו את הכרטיס הנכסף: מקדוניה הצפונית, הולנד, אלבניה, שוודיה, רוסיה, אזרבייג'ן, דנמרק, נורווגיה, שווייץ ומלטה. אלו יצטרפו ל-16 המדינות שכבר הבטיחו את מקומן לקראת אירוע הענק בשבת. אכזבה נרשמה בקרב משלחות אלבניה ואוסטריה, שסומנו בתחזיות ובטבלאות ההימורים כמועמדות לעלות לגמר.

כצפוי, הבטיח את מקומו בגמר. נציג הולנד, דאנקן לורנס

האירוע התקיים על רקע ההכרזה הגדולה (והצפויה למדי) של הערב, כאשר המנחים ארז טל, אסי עזר, בר רפאלי ולוסי איוב הכריזו כי מדונה תופיע בגמר הגדול בשבת: על פי הפרסום הרשמי, הזמרת צפויה לבצע שני שירים - "Like A Prayer", הלהיט הגדול משנת 1989 בציון 30 שנה לאלבום הקרוי על שם השיר, ו-Future, שיר מתוך האלבום החדש שלה Madame X שייצא בחודש הבא.

עוד הופיעו הערב: להקת "שלוה" עמדה במוקד התכנית האמנותית של חצי הגמר. הלהקה שוויתרה במהלך תכנית"הכוכב הבא" על השתתפותה מחשש כי חבריה ייאלצו לחלל שבת, זכתה להופיע על הבמה הגדולה באירופה וגנבה את ההצגה עם ביצוע מהפנט לשיר חדש A Million Dreams. ליאור סושרד, אמן החושים הבינלאומי גם כן הפציע והצליח להדהים את הקהל עם כמה נציגי אירלנד, אוסטריה וליטא שהתנדבו לביצוע של סושרד.

גנבו את ההצגה. חברי להקת "שלוה"

חגיגת האירוויזיון תגיע לשיאה ביום שבת, בגמר האירוויזיון הגדול - 26 נציגים שייאבקו על המקום הראשון, כולל קובי מרימי אחד, לצד שלל הופעות של נטע ברזילי, עידן רייכל, קונצ'יטה וורסט ועוד רבים וטובים, אבל מעל כולם - מדונה, בהופעה חיה מיוחדת על בימת האקספו בתל אביב. הצטרפו אלינו בשבת  לשידור החי בכאן 11 ובדיגיטל, ובערוצים המונגשים שלנו, החל מ-21:30.

סיכום חצי הגמר השני, הדיווח של שני נחשוני-

>>לעדכונים נוספים, הצטרפו לקהילת "כאן אירוויזיון" בפייסבוק