אדם מעשן גראס

ביקורת על עד המדינה בפרשת טלגראס: "איזו מהימנות יכולה להיות לאדם כזה?"

עורך דינם של הנאשמים המרכזיים בתיק על ההסכם שנחשף בכאן חדשות: "לא ייתכן שעבריין המעוניין להציל את עורו יתוגמל בהיקפים כספיים שרק יכול היה לחלום עליהם"
רועי ינובסקי
26 במאי 2019
11:39

עורך הדין ניר יסלוביץ, סניגורו של הנאשם המרכזי בפרשת טלגראס, בר אל לוי, מתח ביקורת הבוקר (ראשון) על הסכם עד המדינה שנחשף אתמול בחדשות השבת בכאן 11. "איזו מהימנות יכולה להיות לאדם שגם מחקו את כל אישומיו הפליליים וגם קיבל רבע מיליון מהמשטרה כדי להפליל אחרים?", כתב בהודעה מטעמו.


לדברי יסלוביץ, "מוסד עדי המדינה המפוקפק גם כך זוקף ראשו המכוער שוב בפרשת טלגראס. לא ייתכן שעבריין המעוניין להציל את עורו יתוגמל בהיקפים כספיים שרק יכול היה לחלום עליהם, איזו אמינות יש לאדם כזה? ואם עליו מבוססת ראיית הזהב של המשטרה והפרקליטות - הרי שאמינותו תקרוס תחת חקירה".

לפי ההסכם בין המשטרה לעד המדינה, האחרון יקבל 270 אלף שקלים עבור עדותו ופעילותו, בנוסף לגניזת התיקים נגדו. בתמורה, העד התחייב להקליט ולדובב נאשמים בפרשה, לפי דרישת המשטרה, והסכים שהחוקרים יקליטו ויתעדו אותו כרצונם ובכל מקום. הוא אף חתם על סעיף שבו מובהר כי אין בינו לבין המשטרה יחסי עובד מעביד, וכן שהוא "מודע לסיכון בעבודה עם המשטרה ולאפשרות שמצבו ומצב משפחתו ישתנה לרעה"

עוה"ד יסלוביץ