התקיפה הישראלית בסוריה
צילום: דובר צה"ל

חיל האוויר תקף בסוריה בתגובה לירי הרקטות לחרמון

גורם צבאי דיווח כי 3 חיילים סורים נהרגו ו-7 נפצעו בתקיפה הישראלית הלילה סמוך לקוניטרה. מוקדם יותר דווח כי מערכות ההגנה האווירית של סוריה יירטו טילים שכוונו לעבר מוצבים צבאיים בדרום מערב דמשק
רועי קייס
02 ביוני 2019
06:08

דובר צה"ל אישר הבוקר (ראשון) כי חיל האוויר תקף יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לשיגור שתי הרקטות לעבר החרמון, שהתרחש אמש. גורם צבאי סורי דיווח כי שלושה חיילים סורים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית בפרבר מזרחי לקוניטרה. מוקדם יותר דיווח הגורם כי מערכות ההגנה האווירית של סוריה יירטו טילים ששוגרו מישראל לעבר מוצבים צבאיים בדרום מערב דמשק. עוד נמסר כי הטילים יורטו.


בין היעדים הצבאיים אותם תקפה ישראל: שתי סוללות ארטילריה, עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וסוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. דובר צה"ל פרסם תיעוד של התקיפות באזור. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי מטוסים של חיל האוויר תקפו יעדים בקרבת האזורים אל-חוסייניה ואל-כיסווה, דרום מערבית לבירה דמשק. אזורים שבהם יש ריכוזי כוחות, מוצבים ומחסני נשק ששייכים לחיזבאללה ולאיראן.


אמש הודיע צה"ל כי זוהו שני שיגורי רקטות מסוריה אל החרמון, לא דווח על נפגעים או נזק. רקטה אחת נחתה כנראה בשטח פתוח בגולן, השנייה בסוריה. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה, ולא נשמעה אזעקה ביישובים באזור. לפי הערכה, מדובר בירי מכוון אל מוצבי צה"ל.