ארכיון

תיעוד: כך נראים רגעי התקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה

ברשתות החברתיות במדינה פורסם סרטון שמתעד את רגעי התקיפה שמיוחסת לחיל האוויר. השר צחי הנגבי לכאן רשת ב: "תוקפנות סורית או פעולה איראנית - אלה הקווים האדומים שלנו"
משה ברקוביץ'
03 ביוני 2019
07:39

ברשתות החברתיות בסוריה פורסם הבוקר (שני) תיעוד של רגעי התקיפה המיוחסת לישראל בבסיס T4 בסוריה, שבה נהרגו על פי הדיווחים חמישה בני אדם. בין ההרוגים ישנו חייל ששירת בצבא הסורי, בנוסף ישנם כמה פצועים קשה.


השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התייחס הבוקר במרומז לפעולה שיוחסה לחיל האוויר, ובריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הוא אמר כי "אנחנו לא מסתירים את המדיניות - המדיניות היא שתוקפנות שמגיעה מסוריה או מלבנון או מכל אתר אחר, או פעולה של האיראנים לנסות ולייצר תשתיות טרור ותשתיות צבאיות בגבולנו הצפוני, את אלה אנחנו פשוט מנסים למחוק מן המציאות, ואלה הקווים האדומים שלנו".

אזור התקיפה הלילהאזור התקיפה, הלילה

עוד הוסיף הנגבי כי "האם תהיה תגובה כתוצאה מכך? זה מהלך שישראל עושה אותו בלי קשר לתגובה, אנחנו אומרים שאם תהיה תגובה תגובתנו תהיה חריפה שבעתיים".

גורם צבאי סורי הודיע הלילה כי מערכות הנ"מ הסוריות בלמו תוקפנות ישראלית והשמידו שני טילים ששוגרו לעבר שדה התעופה שליד חומס. הטילים שלא יורטו פגעו מחסן תחמושת וגרמו נזקים למבנים ולציוד במקום. 

האזינו לריאיון עם השר צחי הנגבי בכאן רשת ב:

שלשום תקף חיל האוויר יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לשיגור שתי הרקטות לעבר החרמון, מוקדם יותר באותו הערב. גורם צבאי סורי דיווח כי שלושה חיילים סורים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית בפרבר מזרחי לקוניטרה. בשעות הבוקר פרסם דובר צה"ל את תיעוד התקיפה והוסיף כי במסגרתה נפגעו, בין היתר, שתי סוללות ארטילריה, עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וסוללת הגנה אווירית מסוג SA-2.