שירה רבן

שירה רבן על העבודה במעון רה"מ: "זה לא יום עבודה, זה יום התעללות"

עובדת בית ראש הממשלה לשעבר סיפרה בעדותה בתביעה נגד שרה נתניהו כי הייתה בהלם לאורך כל תקופת עבודתה במקום: "לשרה היה חשוב מאוד שאדע את הכללים. היה לה חשוב לראות שאני שוטפת ידיים לפני כל פעולה ולאחריה"
אמוץ שפירא
11 ביוני 2019
12:35

שירה רבן, העובדת לשעבר בבית ראש הממשלה, החלה הבוקר (שלישי) את עדותה בבית הדין האזורי לעבודה, במסגרת תביעתה נגד שרה נתניהו. רבן סיפרה כי הבינה כבר ביום העבודה  הראשון בקומת המגורים של הזוג נתניהו שמשהו אינו סביר, כלשונה.

"הייתי בהלם ביום הראשון. הייתי בהלם כל התקופה. הדברים שם לא סבירים. צורת העבודה שם זה לא רגיל. ראיתי מה צריך לעשות ובמה זה כרוך ובאיזה מאמץ", אמרה רבן. "העבודה הזו מוחקת את הגוף. זה לא יום עבודה, זה יום התעללות, והתעללות זה דבר שמזיק לבריאות מהדקה הראשונה". רבן ציינה כי לשרה נתניהו היה חשוב מאוד שתדע את הכללים. "היא רצתה לראות את האופן שאני מחזיקה את התיק והיה חשוב לה לראות שאני שוטפת ידיים לפני כל פעולה ולאחריה".

לשאלה מדוע לא עזבה את עבודתה כבר ביום הראשון, השיבה רבן:  "התחלתי לחשוב שזה מקום לא אנושי. היה לי את התהליך של כל המבחנים והבדיקה הביטחונית. דבר שני הוא שחשתי כבוד עצום לשרת את ראש הממשלה ואת אשתו. זה המקום שהכי חשוב לעבוד שם. חשתי כבוד עצום עצום".

היא הוסיפה כי חשה בושה גדולה להוציא דבר כזה. "אני הקטנה בקודש הקודשים אוציא דבר כזה?  התביישתי לספר לבעלי מה קורה איתי שם, וכן אין לי את החירות והחופש בתור אישה לשלושה ילדים ומפרנסת יחידה, אז אחרי כמה שעות ביום הראשון הייתי צריכה לחשוב ולא לזרוק לחלוטין. יש לי התחיבויות. היה לי קושי להתלונן".

בתשובה לשאלת בא כוחה של שרה נתניהו, עו"ד יוסי כהן, אמרה רבן כי לא שיקרה בתצהיר וכי היא מוכנה להישבע שמה שכתוב בו הוא אמת. היא אמרה כי לא קיבלה על כך כסף או טובות הנאה. עו"ד כהן, אמר בדיון כי במשך שנה וחצי שפכו את דמה של שרה נתניהו בראש חוצות. רבן טענה שנתניהו הייתה עימה כל היום הראשון בקומה השנייה. אך בא כוחה של רעיית ראש הממשלה טען כי שרה נתניהו הייתה בשעה 14:00 דווקא בכיכר המדינה.

שרה נתניהו כתבה לפני כשבועיים בתצהיר שהועבר לקראת עדותה, כי רבן אינה כשירה לנהל הליך משפטי נגדה. נתניהו הצהירה כי טיעוניה של רבן הם "כזבים מרהיבים", ואפשר שמישהו ניצל אותה כדי לקדם אג'נדות זרות וסמויות.