זירת הדקירה
צילום: מד"א

שבועיים אחרי: המשטרה מבקשת סיוע במציאת התוקף ברמת השרון

לאחר שלא הצליחה לאתר את החשוד בדקירת גיל שטיר, במשטרה חושפים את זהותו של יוסי תמם ומבקשים את עזרת הציבור באיתורו: "התחזקה ההערכה כי הרקע לאירוע הינו פלילי וכי החשוד שנמלט מהזירה הינו החשוד העיקרי במעשה"
דניאל אלעזר
18 ביוני 2019
10:48

שבועיים אחרי אירוע הדקירה ברמת השרון שבמהלכו תקף אדם בסכין את גיל שטיר ונמלט, במשטרה חושפים היום את זהות החשוד ומבקשים את עזרת הציבור במציאתו. במשטרה אומרים כי החשוד הוא יוסי תמם, בן 31, תושב רמת השרון.

האירוע התרחש לפני כשבועיים ברחוב ז'בוטינסקי בעיר. כוחות משטרה רבים פתחו במרדף אחר חשוד במעשה שנמלט מהזירה. בין המניעים האפשריים לדקירה נבדק גם התחריש על רקע לאומני. מסוק משטרתי הורם לאוויר, אך למרות המאמצים, החשוד לא אותר עד כה. כעת, אומרים במשטרה כי "עם התקדמות חקירת האירוע, התחזקה ההערכה כי הרקע לאירוע הוא פלילי וכי החשוד שנמלט מהזירה הינו החשוד העיקרי במעשה".


אמו של גיל שטיר בן ה-46 שוחחה לאחר האירוע עם כאן חדשות וסיפרה: "גיל הרגיש טפיחה בגב וחשב שזה חבר שנותן לו צ'פחה. הוא הסתובב ושמע גבר שצועק 'אללה אכבר'". למרות זאת, במשטרה העריכו כי הרקע לאירוע פלילי ולא לאומני וזהות החשוד היהודי שללה לבסוף את ההערכה.