אלון קסטיאל
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של אלון קסטיאל על גזר דינו

העונש יישאר 4 שנות מאסר ותשעה חודשים. השופטים ציינו בהכרעתם כי מכתב האישום עולה תמונה קשה של התנהגות אלימה מצידו כלפי נשים, החוזרת על עצמה בצורות שונות ובדרגות חומרה שונות לאורך שנים
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
23 ביוני 2019
11:02

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ראשון) את ערעורו של איש העסקים אלון קסטיאל על עונשו והשאיר אותו על ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר. בהכרעתם כתבו השופטים: "מכתב האישום עולה תמונה קשה של התנהגות אלימה מצידו כלפי נשים, החוזרת על עצמה בצורות שונות ובדרגות חומרה שונות לאורך שנים".

קסטיאל הורשע בביצוע עבירות מין בארבע נשים ובהן ניסיון אונס ומעשה מגונה בכוח. במסגרת הסדר טיעון נגזרו עליו 57 חודשי המאסר. כתב האישום המקורי נגדו הוגש בדצמבר 2016 וכלל אונס של שתי נשים, ניסיונות אונס ומעשים מגונים. לאחר חודשיים, נמחק אישום אונס אחד משום שחלה עליו התיישנות. 12 נשים התלוננו נגד קסטיאל במשטרה, אך רק מיעוטן נכנסו לכתב האישום. בפרקליטות החליטו כי לא קיים סיכוי סביר להרשעה בתיק והליטו לסגור אותו. בהודעת הפרקליטות צויין כי תיק נוסף שבו נחשד קסטיאל בעבירת אונס נסגר אף הוא במאי 2018 מחוסר ראיות.

קסטיאל ערער לבית המשפט העליון על חומרת העונש. לפני כחודשיים. במסגרת הדיונים, שהתקיימו בבית המשפט העליון, טענה הפרקליטות כי מדובר בשורה של עבירות מין ולכן אין להקל בעונשו של קסטיאל.