מבקר המדינה מתניהו אנגלמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מתניהו אנגלמן הצהיר אמונים: "רואה חשיבות בשימור מעמד המבקר"

מבקר המדינה הנכנס: "אי תלות המבקר והמחויבות להגשת דוחות לכנסת ופרסומם לציבור מחייבות אותי לפעילות אחראית ושקולה. אני רואה חשיבות רבה לשימור מעמד משרד המבקר. החוק קובע את תחומי ביקורת המדינה תוך בחינת התנהלות הגופים המבוקרים"
זאב קם
01 ביולי 2019
14:25

מבקר המדינה הנכנס מתניהו אנגלמן הצהיר אמונים היום (שני) במליאת הכנסת. אנגלמן אמר בנאומו: "אני מודה לראש הממשלה ולרבים מחברי הכנסת על התמיכה במועמדותי. אני נכנס מתוך ענווה לתפקידי כמבקר המדינה. אני שליח של הכנסת לטובת המדינה".


אנגלמן הוסיף כי "אי תלות המבקר והמחויבות להגשת דוחות לכנסת ופרסומם לציבור מחייבות את המבקר לפעילות אחראית ושקולה. אני רואה חשיבות רבה לשימור מעמד משרד המבקר. החוק קובע את תחומי ביקורת המדינה תוך בחינת התנהלות הגופים המבוקרים. החוק מתיר למבקר שיקול דעת להתרחב לכל כיוון אחר".

אנגלמן סיים את דבריו ואמר: "אני אשאף להביא לתפקיד את הרקע הפיננסי והניהולי שלי. אדגיש כי היושרה וטוהר המידות הם נדבך חשוב בתפקיד מבקר המדינה. הביקורת מסייעת לארגון להשיג את מטרותיו והגברת האפקטיביות שלו. יש חשיבות להליך ביקורת אובייקטיבי ובלתי תלוי. אני רואה חשיבות לבניית תכנית רב שנתית לייעול עבודת הביקורת".

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר בישיבה עם מבקר המדינה הנכנס כי "יש כאלו שמעזים להפחית מערכה של עבודת הביקורת. הם אומרים: היה עדיף לנו בלי המציק הזה, הנודניק, שחוקר ובוחן כל מה שאנחנו עושים. אלו דברי הבל! ביקורת המדינה לא רק משפרת את החיים, היא מצילה חיים".

לאחר מכן, הודה אדלשטיין למבקר המדינה היוצא, השופט בדימוס יוסף שפירא "בשנים האחרונות זכיתי כיושב-ראש הכנסת לקבל את דוחות הביקורת ממבקר המדינה היוצא, השופט בדימוס יוסף שפירא, שזו גם ההזדמנות להודות לו על שירותו הציבורי המסור וארוך השנים".

בסוף דבריו, אדלשטיין בירך את אנגלמן: "אני רוצה לאחל לך, מבקר המדינה הנכנס, הצלחה רבה בתפקידך. אני משוכנע שתחושת השליחות שלך, הניסיון שרכשת והגיבוי לו אתה זוכה מחברי הבית הזה – יסייעו לך למלא את המשימה שנטלת על עצמך בהצהרת האמונים: לחזק את "בדק הבית" של מדינת ישראל, באחריות ובאמונה".