מתוך הסרט "בת הים הקטנה", 1989
אולפני דיסני

אחרי "מלך האריות": באולפני דיסני מתחילים לעבוד על "בת הים הקטנה"

כמעט 30 שנה עברו מאז צאת סרט האנימציה זוכה האוסקר. אתמול נחשפו פרטים ראשונים מהפקת גרסת הלייב-אקשן שמועד יציאתה לאקרנים עדיין לא ידוע
אלון פרוכטר
03 ביולי 2019
15:25

אחרי "דמבו", "אלאדין", ו"מלך האריות", באולפני הסרטים של דיסני עובדים עכשיו במרץ על הפקת גרסת הלייב-אקשן לסרט "בת הים הקטנה". בנובמבר הקרוב יימלאו 30 שנה לצאת סרט האנימציה זוכה האוסקר המבוסס על ספרו של האנס כריסטיאן אנדרסן, ואתמול (שלישי) נחשפו פרטים חדשים מתוך ההפקה המסקרנת.

את הסרט, שעדיין לא ידוע מועד יציאתו המשוער, יביים רוב מרשל שביים את הסרטים "שיקגו" ו"מרי פופינס חוזרת". בסרט יבוצעו שירים מתוך הסרט המקורי, לצד שירים חדשים שיכתבו יחד המלחין זוכה האוסקר אלן מנקן והיוצר לין-מנואל מירנדה שעומד מאחורי המחזמר המצליח מברודוויי "המילטון".

השיר "מתחת לים" שזיכה את יוצרי הסרט משנת 1989 בפרס האוסקר לשיר המקורי הטוב ביותר

אתמול חשף מגזין הבידור האמריקני "וראייטי" כי השחקן הקנדי הצעיר ג'ייקוב טרמבלי ("חדר", "פלא") והקומיקאית אקוופינה ("אושן 8", "עשיר בהפתעה") לוהקו לגלם בהתאמה את דמויותיהם של פלאונדר הדג והשחף. בסוף השבוע דיווח המגזין כי השחקנית מליסה מקארתי מנהלת מגעים מתקדמים עם הפקת הסרט כדי לגלם את דמותה של מכשפת הים אורסולה. יתר הדמויות - אריאל והנסיך אריק, כמו גם המלך טריטון וסבסטיאן הסרטן - טרם לוהקו.

מלבד "בת הים הקטנה", באולפני דיסני עובדים כעת על הפקת גרסאות הלייב-אקשן של "מולאן" ועל סרט שיתמקד בדמותה של קרואלה דה-ויל, הגיבורה המרשעת של הסרט "על כלבים וגנבים". את דה-ויל תגלם השחקנית זוכת האוסקר אמה סטון. שני הסרטים מתוכננים להגיע אל מסכי הקולנוע בשנה הבאה.