נתניהו בעוטף עזה

נתניהו בעוטף עזה: "רוצים להשיב את הרגיעה אבל במקביל נערכים למבצע"

ראש הממשלה קיים ישיבת קבינט באוגדת עזה והתייחס למתיחות. בנוסף, נפגש עם ראשי רשויות בדרום וחלקם עזבו את הפגישה. נתניהו התייחס למחאת יוצאי אתיופיה וקרא להם לשמור על החוק
גילי כהן ואיציק זוארץ
03 ביולי 2019
15:41

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (רביעי) ישיבת קבינט באוגדת עזה ונפגש עם ראשי רשויות מהדרום. בתום הפגישה מסר כי "אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב, אם כזה יידרש. אלה ההנחיות שלי לצבא". ראשי המועצות האזוריות אשכול ושער הנגב, גדי ירקוני ואופיר ליבשטיין, סירבו להגיע לפגישה. נתניהו הגיב לכך ואמר: "אני מצטער שכמה מראשי הרשויות שתמיד אומרים שלא מקשיבים להם - הלכו דווקא כשבאנו להקשיב להם". 

נתניהו התייחס למחאת יוצאי אתיופיה וקרא להם להימנע מחסימות הכבישים. נתניהו הוסיף: "העדה הזאת יקרה לנו. אנחנו נדון בכל הנושאים, אבל נדון גם בדבר שהוא בלתי נסבל - אנחנו לא מוכנים לקבל ולא נסבול חסימת צירים והפעלת אלימות כולל בקבוקי תבערה נגד כוחותינו, ושריפת מכוניות או כל רכוש אחר של אזרחים. אנחנו מדינת חוק. אנחנו דורשים שכולם יכבדו את החוק". 

בשיחה הסגורה עם ראשי הרשויות אמר ראש הממשלה שישראל ערוכה למלחמה, אך שואפת לשקט. לדבריו, "גם החמאס רוצה שקט וגם אנחנו ובכל מקרה אנחנו ערוכים למערכה גדולה, השאיפה היא לשקט ללא מלחמה אבל אם לא תהיה ברירה זה מה שנעשה". בנוגע לשריפות בגלל בלוני התבערה הוסיף: "ישנה ירידה משמעותית מאז השנה שעברה. לא נקבל את טרור הבלונים כמובן מאליו". 

ראשי הרשויות שיצאו מהפגישה מסרו כי "הופתענו לגלות שלפגישה עם ראש הממשלה הוזמנו 20 ראשי רשויות מהדרום, ולא היתה לנתניהו כל כוונה לקיים פגישה ייעודית בנושא עוטף עזה כמצופה וכמתבקש בימים אלה ועל פי בקשתנו. יש לנו חשש עמוק למידת המודעות וההבנה של הממשלה למה שקורה כיום בישובי עוטף עזה. לא נשלים ולא נקח בזה חלק".