משפחתו של סלומון טקה בעלייה לקבר

הירי בסלומון טקה - המחאה תתחדש? "לא נשתוק"

בת דודתו של טקה לפני הפגישה במח"ש: "היה פה רצח. לא הריגה. לא נשתוק ונצא לרחובות אם צריך". ראש היחידה למלחמה בגזענות במשרד המשפטים אווקה זנה: "המחאות האלה על תופעות גזעניות שקורות כל יום"
מיכל וסרמן ונופר משה
08 ביולי 2019
10:12
עודכן ב 11:20

משפחתו של סלומון טקה עלתה היום (שני) לקברו בבית העלמין תל רגב בתום השבעה. כמו כן, נציגת המשפחה ועורכי דינם הגיעו לפגישה במח"ש, שם ביקשו לקבל עדכון מפורט על החקירה ובנוסף לראות את דוח הנתיחה והממצאים הבליסטיים.


אורה טסמה, בת דודתו של סלומון, אמרה לקראת הפגישה הצפויה במח"ש: "אם הוא לא יקבל את העונש הראוי לו, אנחנו לא נקבל את זה. היה פה רצח לא הריגה. לא נשתוק ונצא לרחובות אם צריך". קרובי משפחתו אמרו בעלייה לקבר כי לא ישקטו אם העונש שייגזר על השוטר לא יהיה המירבי. 

חבר המשפחה אסף גובנה אמר: "קשה לי לעמוד בקבר שלו ולא להגיד שאיבדנו תקווה, גם אם מח"ש יגיעו. כמו שראינו שהכתובת הייתה על הקיר התוצאות כתובות על הקיר. הילד הזה עשו עליו שיימינג הוציאו עליו רע ודיבה. ולצערי התוצאות כבר ידועות. אנחנו נתכנן את המהלכים שלנו באופן מסודר אבל אנחנו נמשיך באותן מחאות לא אלימות". 

ראש היחידה למלחמה בגזענות במשרד המשפטים אווקה זנה, שביקש מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את הדלפת התיק הפלילי של טקה, אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן": "עוסקים גם באמצעי התקשורת וגם ברשתות החברתיות בעברו הפלילי לכאורה ולא עוסקים באירוע עצמו. הוא לא יכול להגן על עצמו ושמו הטוב. זה לא מידע רלוונטי. כאילו אם יש למישהו עבר כלשהו אז אפשר לפגוע בו".

"המחאות האלה הן לא רק על הקצה של האירוע הזה. זה על תופעות גזעניות שקורות יום יום", הוסיף זנה. "אף אחד לא חסין גם אני, רופאים וגם קצינים בכירים שבמרחב הציבורי מסוכן להם. אני סוחב צלקת. אנחנו מדברים על עשרות שנים של גזענות והתכחשות. הגיע הזמן שכל המערכת תעצור רגע על מצב החירום הזה ותגיד אנחנו צריכים להגן על החברה שלנו. מי שלא מבין שזה פוגע בנו יום יום, לא מבין איפה הוא חי".