אתר בנייה

8 אתרי בנייה בבית שמש נסגרו בשנית בגלל ליקויי בטיחות

האתרים נסגרו לפני שלושה חודשים בגלל ליקויים שנמצאו ונבדקו שוב בפעולת אכיפה של מנהל הבטיחות. מנהלי העבודה קיבלו מכתב לפני השעייתם מתפקידם ואחד הקבלנים חויב למנות ממונה בטיחות
נופר משה פרדו
10 ביולי 2019
10:44

שמונה אתרי בנייה ברמת בית שמש נסגרו בשנית לאחר שנמצאו בהם שוב ליקויי בטיחות, כך מסר היום (רביעי) משרד העבודה והרווחה. האתרים נסגרו בפעילות אכיפה של מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה, בה נבדקו 10 אתרי בנייה שנבדקו לפני כשלושה חודשים בלבד. בין השאר נמצאו במקום פיגומים לא תקינים, חוסר בציוד מגן אישי, חשמל לקוי וחוסר בגידור.

מנהלי העבודה באתרים נקראו לבירור במינהל הבטיחות אצל מפקח עבודה ראשי בפועל, מר אריה שמילוביץ, כמו כן, הם יקבלו מכתבי זכות טיעון לפני השעייתם מתפקידם או פסילת הסמכתם. בנוסף לכך, באתרים של הקבלן אלרוואבי ברמת בית שמש, חויב הקבלן למנות ממונה על הבטיחות  במשרה מלאה עבור אתרי רמת בית שמש.

שמילוביץ מסר כי "כל קבלן שייפר בשיטתיות את הוראות הבטיחות בשטח יהיה צפוי לסגירת האתר ללא הגבלת זמן ועד לתיקון הליקויים, ושמו יועבר לרשם הקבלנים להמשך טיפול. רק בעזרת הפנמה של הקבלנים והיזמים את תרבות הבטיחות הנחוצה, ובעזרת שילוב כוחות של כלל הרגולטורים הרלוונטיים, נצליח להיאבק בנגע תאונות הבנייה".