משטרה

החשוד בעבירות מין בבת 13 ביקש להיחקר - ושוחרר

עורכת דינו של החשוד הציגה הוכחה כי החשוד התייצב מיוזמתו בעבר בתחנה המשטרה, לאחר שהוצא לו צו מעצר, אך שוחרר על ידי המשטרה. המשטרה: "הנושא ייבדק ויתוחקר בהתאם"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
10 ביולי 2019
17:49

שני פרג'ון, עורכת דינו של הפלסטיני החשוד בביצוע עבירות מין בנערה בת 13, הציגה תיעוד המוכיח שהוא התייצב בתחנת המשטרה מיוזמתו כמה ימים לאחר שהוצא לו צו מעצר וכמה ימים לאחר שהיה מבוקש בחקירה - ושוחרר על ידי המשטרה. פרג'ון טענה היום (רביעי) בבית המשפט כי החשוד התייצב לפחות חמש פעמים כדי להסגיר את עצמו. זאת בניגוד לדברי המשטרה שטענה כי טרם מעצרו ברח לשטחים.

״בתאריך ה־3 ביולי אפילו נתנו לו רישום פלילי שמאשר שהוא לא דרוש לחקירה", סיפרה פרג'ון בדיון. "רק לאחר שהתערבתי ותיאמתי את ההגעה שלו לתחנה הוא נעצר. הוא ידע היטב את השלכות ולמרות זאת לא חשב פעמיים כי לטענתו אין לו קשר לסיפור הזה״.


המשטרה סיפרה כי בעקבות דיווח שנמסר לה, החלו פעולות חקירה מידיות שהעלו כי החשוד נמצא בשטחי הרשות. "נעשו מגוון פעולות לאיתורו לרבות סיוע של גורמי ביטחון וכל זאת במטרה להביאו לחקירה. החקירה עדיין נמצאת בראשיתה ונמשיך בביצוע הפעולות הנדרשות על מנת להגיע אל חקר האמת".

כאמור, תושב שטחים בן 30 נעצר אתמול בחשד שביצע עבירות מין בנערה בת 13 הלומדת במוסד חינוכי באשדוד, שם הועסק בעבודות תחזוקה. התלונה נגדו התקבלה לפני כחודש וחצי, ולפיה הכיר את הנערה במסגרת עבודתו. הוא הלך עימה לדירה סמוכה, שעסק בשיפוצה, ושם עשה בה, על פי החשד, את המעשים. לאחר שהבין כי נחשף שב לשטחים. הוא נעצר בעזרת סיוע של גורמי ביטחון, ומעצרו הוארך בשישה ימים. חקירת האירוע נמשכת.

המשטרה: "הנושא ייבדק ויתוחקר בהתאם"

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות חקירה המתנהלת בימים אלו, עצרה המשטרה חשוד תושב חברון בביצוע מעשים מגונים בקטינה. בעקבות החשדות החמורים, האריך היום בית המשפט את מעצרו בשישה ימים נוספים. במסגרת החקירה, בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשוד. באשר להגעתו לפני מספר ימים לתחנת משטרה לקבלת מרשם פלילי, הרי שהנושא ייבדק ויתוחקר בהתאם".