זירת הדקירה בדרום תל אביב
צילום: דוברות מד"א

דקירת הנער בתל אביב: "מחר זה אני, מחרתיים מישהו אחר"

לילה בלילאת, טרנסג'דרית ילידת הפזורה הבדואית שהידרדרה לזנות, טוענת כי חייה היו נראים אחרת אם בילדותה היו מבינים אותה. היא הוסיפה: "מספיק שב-2019 אנחנו עדיין נלחמים על שיוויון". מצוד אחר החשוד בדקירה נמצא בעיצומו
סדר יום
28 ביולי 2019
12:18
עודכן ב 14:38

"בושה שבמדינת ישראל בתל אביב 2019 אני ואחרים לא יכולים להרגיש ביטחון. מחר זה אני מחרתיים זה מישהו אחר". כך אמרה הבוקר (ראשון) לילה בלילאת, טרנסג'נדרית פעילה חברתית מהמגזר הבדואי, בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. הדברים נאמרו בתגובה לדקירת הצעיר הערבי מחוץ למקלט לנוער גאה "בית דרור" בתל אביב, על ידי אחיו בסוף השבוע. בלילאת הוסיפה: "מספיק שב-2019 אנחנו עדיין נלחמים על שיוויון. זה ממש מתסכל שבמדינה שלנו דברים כאלה קורים".

בלילאת שנולדה כבן למגזר הבדואי הידרדרה אל מקצוע הזנות לאחר שעברה לתל אביב לאחר שמשפח לא קיבלה את נטייתה המינית. לדבריה חייה היו נראים אחרת אם מישהו בילדותה היה מבין אותה ולא מסתכל עליה בהיבטים סטריאוטיפיים. היא הוסיפה כי "מה שגרם לי להידחק אל מקומות לא טובים כמו זנות, זה רק כי מישהו הקניט אותי ולא קיבל אותי כמו שאני הייתי".

בריאיון השתתפה גם מנהלת "בית דרור" יעל סיני, בה התגורר הצעיר שנדקר בסוף השבוע. היא סיפרה כי המקלט קיים כבר 20 שנה אך "מקרה כמו שקרה ביום שישי לא קרה אצלנו מעולם". עוד אמרה סיני כי "בתקופה שבמרחב הציבורי יש שלטים שכתוב בהם שלהט"בים הם לא נורמלים, אף אחד לא חושב מה זה עושה לנוער". לדבריה מקרה הדקירה מראה שיש עוד הרבה עבודה לעשות, ושהחברה הערבית צריכה גם לקחת אחריות על הקהילה הלהט"בית.

היום דווח כי מצבו של הנער השתפר מעט והוא מוגדר כעת בינוני. הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב. המצוד אחר החשוד בדקירה נמצא בעיצומו. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.