הצעירים הישראלים בקפריסין
צילום: אי-פי

עורך דינו של אחד מהצעירים הישראלים: המתלוננת הבריטית תואשם בגין תלונת שווא

שבעת הצעירים הנותרים, שהיו חשודים באונס, שוחררו ממעצר בלי תנאים. כלי תקשורת בקפריסין דיווחו כי הצעירה הבריטית התלוננה שנאנסה בידי הישראלים, מפני שכעסה על כך שצולמה בזמן שקיימה יחסי מין עם כמה מהם
חן ביאר
28 ביולי 2019
18:29

כתב אישום יוגש מחר (שני) בקפריסין נגד הצעירה הבריטית, שהתלוננה נגד הצעירים הישראלים באייה נאפה, כך אומר עו"ד יניב הברי המייצג את אחד מהצעירים שהיו חשודים באונס. במסיבת עיתונאים שקיימו הערב עורכי דינם של הצעירים, אמר עו"ד הברי כי המתלוננת הבריטית הודתה היום בחקירתה כי הגישה תלונת שווא נגד 12 הצעירים בגין אונס.

היום שוחררו בלי תנאים שבעת הצעירים הישראלים הנותרים שהיו חשודים בביצוע האונס. מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת בקפריסין כי הצעירה הבריטית שהתלוננה שנאנסה בידי הישראלים, עשתה זאת מפני שכעסה על כך שצולמה בזמן שקיימה יחסי מין עם כמה מהם. הצעירה, שנעצרה אתמול בידי המשטרה בחשד למתן עדות שקר, תובא מחר לבית משפט בקפריסין שם תבקש המשטרה להאריך את מעצר.

ביום שישי האחרון חזרו ארצה חמישה מבין 12 החשודים במעורבות באונס הקבוצתי בקפריסין. החמישה שוחררו ממעצר לאחר שהתקבל סיכום הראיות והממצאים מהחקירה, והיום כאמור שוחררו שאר הצעירים הישראלים.

עו"ד ניר יסלוביץ', המייצג כמה מהצעירים, אמר היום בריאיון כי לאורך כל הדרך התריע בפני צוות החקירה בקפריסין ובפני כלי התקשורת בישראל שמדובר בתלונה כוזבת של המתלוננת הבריטית. לדבריו, המתלוננת נעצרה אתמול לאחר שצוות החקירה הציג בפניה סרטונים שהעביר להם, שאחריהם לא הצליחה המתלוננת להסביר את גרסתה. 

עו"ד יסלוביץ' הוסיף כי עלה חשד שבעבר ניסתה הצעירה הבריטית  לקבל מהביטוח כסף בגין תלונה על אונס, דבר שמסתבר כי הוא נפוץ בקפריסין. הוא סיכם כי לא ישכח עד סוף ימיו את ההתרגשות ואת הבכי של ההורים לאחר שבישר להם על שחרור הצעירים: "הם על סף התמוטטות רגשית".

האזינו לריאיון עם אמו של אחד מהצעירים

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בכאן רשת ב אמרה אמו של אחד מהצעירים: "אני לא יודעת איך הילד שלי יחזור אחרי הטראומה שהוא עבר. אני לא יודעת איך להתמודד עם ההרגשה שכל המדינה הייתה נגדנו. "זה הרגיש כמו לינץ' תקשורתי. אמירות כמו 'תפוז מכני' זה אכזרי לכל הורה ולכל מי ששומע את זה".