יולי אדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין: "אבו מאזן פרטנר לשיתופי פעולה בתחום הביטחוני"

יו"ר הכנסת מסר את תנחומיו למשפחתו של דביר שורק ואמר: "להבהיר שהטרור לא יבריח אותנו". הוא הוסיף שיש שיתוף פעולה עם יו"ר הרשות בתחום הביטחוני אבל לא באזרחי. בנוסף לא פסל מו"מ עם גנץ לכניסה לממשלה
כאן הערב
08 באוגוסט 2019
18:35

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קרא היום (חמישי) להחיל את הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, בתגובה לפיגוע בו נרצח דביר שורק. בריאיון לתוכנית "כאן הערב" אמר לרן בנימיני ויגאל גואטה כי הוא שולח את תנחומיי למשפחת שורק. "כדאי להתקדם לכיוון של החלת ריבונות על היישובים שלנו. כדי להבהיר שהטרור לא יבריח אותנו. אני מקווה שאחרי הבחירות תקום ממשלה שתוכל לעשות את זה". הוא ציין כי "אבו מאזן הוא פרטנר לשיתופי פעולה בתחום הביטחוני".

האזינו לריאיון עם יולי אדלשטיין

"אני חושב שהיו לא מעט התקדמויות בכיוון הנכון, אבל גם כאן צריך להתקדם כי הגיעה העת", הסביר אדלשטיין. "בכך אתה עוקר את המוטיבציה של אלה שמבצעים את הפיגועים. ההיגיון שלהם שאם הם יעשו לנו חיים קשים אז נחשוב על בריחה. צריך להוציא להם את זה מהראש".

אדלשטיין הוסיף שקיים שיתוף פעולה עם אבו מאזן בתחום הביטחוני, אך יו"ר הרשות הפלסטינית מסרב למהלכים בתחום האזרחי. לדבריו, "אבו מאזן הוא לקוח קשה מאוד. אבל בהתחשב בכל המגבלות, אנחנו משתפים פעולה. ודאי שהוא פרטנר לשיתופי פעולה בתחום הביטחוני כי זה אינטרס שלו".

"לצערי הרב, אני חושב שיש כאן עוד נושא שלא נוגעים בו. אפשר היה לעשות פי אלף בתחום התעשייתי והחקלאי אבל אבו מאזן עוצר את התהליכים האלה", הוסיף. "הייתי עד במו עיניי לפלסטינים שקונים ברמי לוי בצומת הגוש ואז אנשי הרשות זורקים להם את השקיות על הרצפה".

בתוך כך, הוא התייחס לאפשרות לצירוף בני גנץ לממשלה אחרי הבחירות, ללא אנשי יש עתיד: "אני לא מאלה שפוסלים. כל מפלגה ציונית מוזמנת להיכנס למו"מ על סמך הקווים שאנחנו יכולים לחיות איתם. הקו המדיני והכלכלי צריך להיות ברור".