נתניהו, גנץ וליברמן
צילום: נועם ריבקין פנטון, גרשון אלינסון תומר ניובר

ליברמן: לא רואה בעיה בהסכם עודפים עם כחול לבן

יו"ר ישראל ביתנו תקף את נתניהו בריאיון לכאן רשת ב: מנע חזרה לסיכולים ממוקדים בעזה. נוסף על כך אמר: "רה"מ מתכוון להעביר לחמאס עשרות מיליוני דולרים בסוף החודש"
כאן הערב
18 באוגוסט 2019
17:33

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אישר הערב (ראשון) את כוונתו לחתום על הסכם עודפים עם כחול לבן לקראת הבחירות, וטען כי מדובר בפרט טכני בלבד. בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב הוא תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על מדיניותו בעזה וטען כי הוא "מנע חזרה למדיניות של סיכולים ממוקדים. ולא רק שהוא מנע הוא מעניק לחמאס חסינות. יתרה מזאת הוא מתכוון להעביר להם בסוף החודש עשרות מיליוני דולרים – אחרי שהם בירכו על רצח יהודים".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב

"זה צד טכני בלבד", אמר יו"ר ישראל ביתנו על הסכם העודפים שמתוכנן להיחתם עם כחול לבן. "בפעם הקודמת חתמתי עם איילת שקד, הם הפעם חתמו עם הליכוד. הרבה אופציות אין ולכן לא רואה שום בעיה". נוסף על כך, אמר כי הוא יתמוך רק במועמד שיתחייב בבחירות הקרובות להרכיב ממשלת אחדות רחבה: "הראשון שיתחייב על ממשלת אחדות – נתמוך בו. לא ניכנס לשום ממשלה צרה, לא של נתניהו ולא של גנץ". 

בד בבד, ראש הממשלה נתניהו התייחס לפני נסיעתו לאוקראינה לפעולה בגבול עזה ולביקורת מצד ליברמן: "אם נידרש – נצא למערכה רחבה בלי קשר לבחירות". בשיחה עם כתבים בנמל התעופה בן גוריון טרם המראתו הוסיף נתניהו כי שיקוליו בעניין עזה ענייניים ואינם מושפעים מהבחירות הקרובות. הוא ציין כי חמאס מכיר את נחת זרועה של ישראל.