דיוויד בלאט
צילום: אי-פי

דיוויד בלאט על מחלתו: "יש דברים יותר קשים"

בריאיון סיפר מאמן הכדורסל כי לאחרונה היה עסוק בלחנך עצמו וללמוד על המחלה: "אני מרגיש שונה ברמה הפיזית. מנטלית - אני חזק מתמיד"
קלמן-ליברמן
20 באוגוסט 2019
12:25

מאמן הכדורסל דיוויד בלאט, שהודיע כי לקה בטרשת נפוצה, סיפר היום (שלישי) בריאיון בתכנית קלמן וליברמן בכאן רשת ב על הרגע בו נודע לו על המחלה: "עברתי תהליך של ריפוי בגב לאחר ניתוח רציני. אחרי כמה חודשים הבנתי שאני לא משתפר. דאגתי והרגשתי שאני חייב להמשיך ולבדוק אם יש משהו שלא מצאנו או שלא עשינו. בסוף העונה בשנה שעברה הודיעו לי שזו טרשת נפוצה", אמר לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי.

אמש פרסם את ההודעה במכתב שהעלה לאתר האינטרנט של קבוצתו היוונית אולימפיאקוס: "לפני מספר חודשים הובחנתי כחולה ב-PPMS. למחלה זו צורות רבות המתבטאות באופנים שונים אצל כל אדם. זוהי מחלה אוטואימונית, אשר יכולה ואכן משנה בדרכים רבות את האיכות שלך ואת היכולת שלך לבצע אפילו פונקציות בסיסיות, בדרכים שתמיד נראו לך נורמליות".

בלאט סיפר כי לא ידע הרבה אודות המחלה, וכי זו אחת הסיבות לכך שיצא בהודעה לתקשורת. לטענתו, טרשת נפוצה לא מוכרת ולא נמצאת במודעות של אנשים. עוד הוסיף שלמעשה אין פיתרון ברור ומוחלט למחלה מכיוון שהיא מתקיפה אנשים שונים בצורות שונות.

לטענתו, מאז שחלה הוא מרגיש שונה ברמה הפיזית, אך מדגיש כי מבחינה מנטלית הוא חזק מתמיד: "אני צריך להקפיד יותר על מנוחה. יותר קשה לי לרוץ על המגרש כמו פעם ולהדגים דברים. אני לא אאמן עד סוף חיי,  יש לי רעיונות אחרים בראש". מאמן הכדורסל ציין כי בעקבות פרסומו על המחלה הוא זכה לתגובות חמות מאנשים מהם לא שמע הרבה זמן ולתמיכה ואהבה מהקרובים אליו - "זה מאוד ריגש אותי".

בנוסף, אומר בלאט כי טרשת נפוצה היא לא מחלה סופנית: "כן אומרים שהיא מקצרת בהרבה מקרים את מספר השנים הממוצע, אבל יש דברים יותר קשים". לדבריו, לא מעט אנשים צריכים להתמודד ולהלחם, לא פחות קשה ממנו. אחת המטרות שלו היא לתת השראה לאותם אנשים - "לא לוותר לעולם ולא לעצור מלהיות עצמם. להשקיע בחיים, להנות מהחיים ולהשקיע בכל דבר שעושה להם טוב".